Sjajni nastupi stolnotenisača Lovreča i Nove Vasi na „Zagipingu“!

20.05.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Sjajni nastupi stolnotenisača Lovreča i Nove Vasi na „Zagipingu“!

Proteklog vikenda u Domu sportova u Zagrebu održan je 59. Međunarodni stolnoteniski turnir popularni „Zagiping" koji je okupio preko 1.000 stolnotenisača i stolnotenisačica iz Europskih zemalja : Njemačke, Norveške, Francuske,Češke, Slovačke, Italije, Rusije, Gruzije, Rumunjske, Bugarske, Austrije, Mađarske, Slovenije, Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine i većine klubova Hrvtske. I na ovom turniru nastupili su članovi klubova Nove Vasi i Svetog Lovreča.
U kategoriji najmlađih kadeta najuspješniji bio je Luka Švaganović (Sv.Lovreč) koji je je sa 3 pobjede u grupi, pobjedom u 1/64 i 1/32 finala izborio plasman u glavni turnir koji se igrao u subotu. Pored njega u glavnom turniru nastupio je i Ivan Glavičević koji je sa jednom pobjedom završio natjecanje u grupi. Luka Jovičić (Sv.Lovreč) i Mario Medica (N.Vas) natjecanje su završili u 1/32 finala. Nove bodove u grupama su osvojili Filip Vošten, Lorenzo Palman , Luka Starić (svi Sv.Lovreč) i Mihael Žipovski (N.Vas). U kategoriji najmlađih kadetkinja nove bodove osvojila je Lara Zgrablić, dok je „Ulaz" na rang-listu ostvarila i Tamara Vošten (obje Sv.Lovreč). „Ulaz" i osvojene bodove u kadetskoj konkurenciji ostvrio je i Dario Šajtoš iz Nove Vasi. Nove bodove nisu uspjeli osvojiti Noa Soldatić, Nikolas Paljuh, Sandi Radešić (svi N.Vas) te Michaela i Ivana Mikulić,Stefano Banich i Elvis Starić (svi Sv.Lovreč)
U kategoriji kadetkinja i juniorki u glavnom turniru temeljem rang-listi nastupile su i članice Svetog Lovreča Mateja Pršurić i Adriana Barbić koje su u ekipnom dijelu nastupile za selekciju Istarske županije.Mateja Pršurić je sa kolegicom iz Pule Načinović Ana Piom u ekipnoj grupi uspjela pobijediti ekipu Slovenije 3-2, i ekipu Srbije 3-1 te izgubiti od ekipe Varaždina 3-0. Upravo zbog poraza od Varaždina sa 3-0 zauzele su 2. mjesto u skupini i zahvaljujći lošijoj set razlici izgubile mogućnost nastupa u polufunalu. U pojedinačnoj konkurenciji nove bodove osvojila je i Mateja Pršurić i Adriana Barbić.
Ovo je bio ujedno i zadnji bodovni turnir ove sezone a trener Brank Jakovetić može biti izuzetno zadovoljan postignutim rezultatima i uspjesima svojih članova. Sezonu je završio sa čak 27 igrača na rang-listama HSTS-a što je rezultat za svaku pohvalu i svojevrsan Hrvatski rekord.