Šest odličja naših streličara na Europskom prvenstvu u Poreču

15.09.2021. 23:37; ; Početna / Sport i rekreacija / Šest odličja naših streličara na Europskom prvenstvu u Poreču
241958504_4369151839830608_5392847916544856388_n
Hrvatski turistički biser Poreč bio je domaćin atraktivnog Europskog prvenstva u poljskom streličarstvu (field), a vikend je donio borbu za odličja. Na prvenstvu se natjecalo 190 streličara iz 21 europske države – u seniorskoj i juniorskoj kategoriji te u divizijama zakrivljenog, složenog i golog luka.

Hrvatsku je predstavljalo 16 reprezentativaca/reprezentativki. Među njima i dvoje streličara koje je branilo titule europskih prvaka iz 2019. godine – Domagoj Buden i Amanda Mlinarić, oboje u gađanju složenim lukom. Buden je u konkurenciji seniora uspio ponovno osvojiti naslov prvaka Europe, a Mlinarić je osvojila srebro u juniorskoj kategoriji. Mlinarić se nedavno vratila sa svjetskog juniorskog prvenstva na kojem je po drugi put zaredom postala svjetska juniorska prvakinja.

Osim zlatnog odličja Domagoja Budena i srebra Amande Mlinarić, Tihani Kovačić pripala je bronca, a naši su predstavnici na Europskom prvenstvu 2021. osvojili i ekipno dva juniorska srebra i seniorsku broncu. Ovo Europsko prvenstvo je bilo posebno i po tome što se na njemu prvi puta održalo natjecanje u mješovitim ekipama.

Na EP-u u Poreču boravilo je i izaslanstvo Hrvatskog olimpijskog odbora, a glavni tajnik HOO-a Siniša Krajač tom prigodom je uručivao i medalje najboljim pojedincima u juniorskoj kategoriji.