Valfresco Uskrs S

Seniori NK Jadrana protutnjali kroz Novigrad

Vije8253-12767
02.09.2019. 12:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Seniori NK Jadrana protutnjali kroz Novigrad

U 1.kolu 3.HNL zapad seniori NK Jadrana su pobjedom na susjedskim rivalima iz NK Novigrada potvrdili kandidaturu za vrh lige. Sa dva gola Vice Miljanića i jednim Roberta Vlizla i Andree Banića, Porečani su pobjedili 4-1 na teškom gostovanju na stadionu Laco.

Od početka susreta Jadran je bio kvalitetniji suparnik, izrazito raspoloženi Oliver Sumić bio je najveća opasnost za Novigrađane, a to je potvrdio i asistencijom Vlizlu za 1-0 u 18.minuti. Vlizlo se sam pretvorio u asistenta u 33.minuti, njegovo dodavanje je Miljanić preciznim udarcem usmjerio u desni donji kut gola. Domaćini su zaprijetili u 35.minuti, ali je Andrea Banić izbacio loptu ispred novigradskog Brazilca Rivelina. U 38.minuti je Banić ponovo na sceni, ovog puta sa potezom utakmice, tj. golom sa više od 30m za 3-0.
U 2.poluvremenu su Novigrađani preuzeli inicijativu, a Porečani malo usporili, što je kaznio Gabrijel Pasulji u 77.minuti, ali je Sumić drugom asistencijom, a Miljanić drugim pogotkom u 85.min potvrdio pobjedu i odličan start nove sezone za Jadran.

Ponajbolji pojedinac susreta Oliver Sumić: ​Znali smo da neće biti lagana utakmica jer utakmice s Novigradom uvijek imaju svoju težinu, a posebno jer smo htjeli otvoriti prvenstvo sa pobjedom. Iako smo bili načeti dugim putem i zahtjevnom utakmicom u Kupu uspjeli smo pokazati karakter i zajedništvo i otvoriti prvenstvo na najbolji mogući način, zasluženom pobjedom. Drago mi je da su naši novi igrači Vice Miljanić koji je odmah krenuo s golovima i Adam Mofardin tako brzo uklopili u našu ekipu i sistem. Čestitao bih cijeloj ekipi na odličnoj i borbenoj utakmici. Sada sa još više motiva možemo čekati iduću derbi utakmicu sa Opatijom na našem terenu.

U subotu 07.09 u 17:00 na Velom Jože u sklopu 2.kola gostuje jedan od favorita cijele lige, NK Opatija.

NOVIGRAD – Stadion Laco  – Gledatelja: 150 – TREĆA HNL ZAPAD – 1. KOLO
SUDAC: Marko Linić (Rijeka) – POMOĆNI SUCI: Robi Kezele i Ivan Jakovac (Rijeka) – DELEGAT: Mauro Tonetti (Plomin)

NOVIGRAD – JADRAN 1:4 (0:3)

Strijelci: 0:1 Vlizlo 18′, 0:2 Miljanić 33′, 0:3 Banić 38′, 1:3 Pasulji 77′, 1:4 Miljanić 85′

Žuti kartoni: Mohenski (Novigrad) Tomić, Banić, Perković (Jadran)

NOVIGRAD: Nicoletti, Pamić, Jelić, Salihić, Miškulin, Osmanković, Topić (90. Vadnov), Pasulji, Bučić (46. Najhart), Mohenski, Neville (83. Stritar)
Trener: Ivan Matić

JADRAN: Pavlić, Leko, Mofardin, Tomić, Miljanić, Vlizlo (90. Dujanić), Sumić, Videkić, Banić (86. Herak), Perković (89. Klesinger), Romić
Trener: Dalibor Šuran