Rukometši Poreča pobijedili Goricu 32:23

IMG_20181202_164212
02.12.2018. 10:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometši Poreča pobijedili Goricu 32:23

Jučer je u dvorani Žatika odigrano 10. kolo Premijer lige između ekipa RK Poreč i HRK Gorica, u kojem su naši rukometaši slavili pobjedom 32:23.

Već u 15. minuti znalo se da rukometaši iz Velike Gorice neće uspjeti iznenaditi porečane, tada je semafor prvi put pokazao 5 razlike (10:5) u korist domaćih rukometaša, a na odmor se otišlo s velikih 17:10.
U drugom poluvremenu su naši dečki održavali tu gol razliku +/- 2 gola do 50. minute, kada su se gostujući rukometaši uspjeli nekako približiti na samo -4 gola razlike ali tada dečki opet ubacuju u višu brzinu i susret završava uvjerljivom pobjedom RK Poreča 32:23.

U domaćim redovima najprecizniji je bio kapetan Matija Rađaković koji je zatresao protivničku mrežu 9 puta iz isto toliko pokušaja. Nepogrešiv je bio i Ivan Filipović koji je zabio 6/6 golova, a toliko je puta poentirao i Tim Thoss iz 9 pokušaja. Razigravač Vedran Mataija također je bio nepogrešiv sa 3/3 učinkom i 4 asistencije od kojih su 3 bile za atraktivne cepeline Tima Thossa i Vedrana Mišića, dok je na vratima odlični Denis Karić obranio 10 lopti od 27 šuteva prema porečkom golu(37%).

Ovom pobjedom RK Poreč zasjeo je na 2. mjesto ljestvice Premijer lige sa 13 bodova.
13 bodova ima i 3. Umag, dok 4. Rudan Labin ima 12 bodova kao i 5. MRK Sesvete kojima idemo u goste sljedeći vikend.

RK Poreč – HRK Gorica 32:23(17:10)

RK Poreč:Popović, Sakić 1, Mataija 3, Medved, Thoss 6, Štifanić, Pribetić 2, Perić 1+1, Ševo, Petrov 1, Filipović 6, Mišić 1, Rađaković 1+8, Ventin, Karić (9+1), Domić 1

HRK Gorica: Lončar (4+1), Ceković 0+2, Marjanović 6+2, Laljek 3, Goričanec 3, Negran, Pušić, Nedić 1, Zrinušić, Goršeta 3, Žarković, Šalić 1, Spahić, Barišić 2, Totić