Parenzana 2024-s

Rukometaši Poreča upisali poraz od Gorice u 9. kolu Lige za prvaka

IMG_1949
01.05.2022. 00:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča upisali poraz od Gorice u 9. kolu Lige za prvaka

Unatoč dobrom izdanju, Poreč je upisao poraz u posljednjoj domaćoj prvenstvenoj utakmici. Igrači Gorice slavili su 32:29 (17:16) nakon što se do 55. minute, više-manje, igralo u egalu. Pred igračima Ilije Lovrinovića ostalo je još samo posljednje, deseto kolo Lige za prvaka koje ih sljedeći vikend vodi u Varaždin.

Poreč je vrlo dobro ušao u susret i u startu poveo 3:1. Domaći sastav prednost je držao sve do 11. minute kada Ivan Laljek s dva uzastopna gola poravnava na 5:5. I tu je krenula igra gol za gol. Niti Poreč niti Gorica nisu mogli napraviti značajnije odvajanje. Juro Čakarić i Laljek bili su pogon Gorice, dok su kod Poreča Tim Thoss, Lucian Krajcar i Antonio Ljubić bili glavni za održavanje utakmice u egalu. Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu Gorice 17:16.

Nakon sedam minuta igre u nastavku, Gorica je s dva brza gola pobjegla na +2, a tri gola prednosti potvrdio je Lucian Bura u 39. minuti. Poreč je taj zaostatak lovio do 50. minute kada David Vladić s dvije povezane obrane pomaže kontra napadu Poreča koji zgodicima Matije Rađakovića i Antonija Ljubića postavlja 26:27. Imao je Poreč možda i mogućnost da izjednači u samom finišu susreta, ali iskorišten sedmerac Laljeka je to onemogućio, a uz izgubljenu loptu Gorica je na kraju slavila s 32:29.

Kod Poreča najefikasniji bili su Tim Thoss i Antonio Ljubić svaki s po šest pogodaka, a na vratima David Vladić upisao je pet obrana. Goricu je do slavlja vodio Ivan Laljek s 12 pogodaka, dok je Mislav Turčić sakupio sedam obrana.

”Nemam što zamjeriti svojoj momčadi. Bila je velika borba, ali Gorica je bila spretnija za ta dva, tri gola na kraju. Čestitam im na pobjedi, a mi idemo dalje”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 9. kolo:

Poreč – Gorica 29:32 (16:17)

RK Poreč: Krbavčić 1 obrana (1+0), Vladić 5 obrana (5+0); Gavran, Thoss 6, Krajcar 5, Vučić 3, Đukanović, Petrov 1, Boka, Malinarich, Rađaković 3, Čipraka, Moslavac, Ikanović 5, Vinković, Ljubić 6

Isključenja: 6 minuta (Krajcar 2, Petrov 2, Ikanović 2)

Sedmerci: 1/2

HRK Gorica: Sladoljev, Turčić 7 (6+1); Ceković 5, Turkalj, Laljek 12, Goričanec, Baković, Čakarić 6, Solariček 2, Jozepović, Bura 3, Barišić, Svržnjak, Tomašić, Cikatić 4, Huremović

Isključenja: 6 minuta (Bura 2, Barišić 2, Cikatić 2)