Rukometaši Poreča sezonu otvorili pobjedom !

Vije13291-19833
10.09.2023. 09:32; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča sezonu otvorili pobjedom !

Uz dobro popunjenu dvoranu i gromoglasnu podršku Šajete boysa, Poreč je otvorio novu rukometu sezonu pobjedom. Momci Ilije Lovrinovića slavili su nad RK Bjelin Spačvom 24:23 (12:10). Nakon podjednakog prvog poluvremena, Poreč je u drugom dijelu prebacio u višu brzinu i stvorio prednost koja se istopila tek u posljednjim minutama.

Odlično su krenule obje momčadi u novu sezonu premijerke i to ponajprije golmani. I Bruno Ćopić i Sandro Kolar imali su više nego uvjerljivo izdanje među vratnicama sa 60% uspješnosti. Samim time nismo vidjeli veliki broj golova, a u tim uvodnim minutama Poreč se mučio prelomiti. Spačva je bila u vodstvu uz po dva gola Borne Mažurane i Tin Kužea do 16. minute kada Marko Bajan poravnava za 5:5.

Napokon je Poreč preuzeo vodstvo odličnom reakcijom u obrani, prvenstveno Ljubića, a zatim je nakon prvog gola Vedrana Mataije u Paket24 Premijer ligi nakon nešto više od dvije godine, Arman Ikanović postavio 9:7. Prednost od +2 Poreč je držao sve do odlaska na odmor (12:10).

U drugom dijelu Spačva je pokušala razbiti porečku igru 5-1 obranom, ali to im nije pošlo za rukom. Poreč je prebacio u višu brzinu i zahvaljujući dobroj uigranosti poveo 16:11. Izgledalo je kao da Spačva nema više snage za pratiti ritam koji su prečki momci nametnuli te se u posljednjih deset minuta ušlo s +6 na računu Poreča nakon sjajnog gola izvana novog člana istarskog kluba, Nikole Ivankovića.

No, kada jeArman Ikanović zabio za 24:18 u 52. nitko nije mogao očekivati da će upravo to biti i posljednji gol Poreča u utakmici. Dvije obrane Kolara, nekoliko neiskorištenih šansi u napadu i Spačva je stvorila 5-0 seriju kojom je uspjela po posljednjem sučevu zvižduku smanjiti zaostatak na minimalni (24:23).

U redovima Poreča najefikasniji bili su Lucian Krajcar i Arman Ikanović svaki s po četiri zgoditka, dok je Bruno Ćopić sakupio 10 obrana (31%). Kod Spačve s istaknuo Marin Greganić s pet pogodaka, a na vratima je Sandro Kolar imao 12 obrana.

U sljedećem kolu Poreč gostuje kod Nexea iz Našica.

‘’Otvorili smo sezonu s pobjedom i to je najvažnije. Mislim da smo utakmicu imali 60 minuta pod kontrolom. Rezultat je mogao biti veći, ali dva boda su tu i idemo dalje. Hvala Šajetama i ostaloj publici na fantastičnoj atmosferi’’,  rekao je nakon utakmice vratar Bruno Ćopić.

‘’Mislim da smo zasluženo pobijedili. Vidjelo se da je ovo prva utakmica sezone jer smo prvih 20 minuta igrali u grču što je dovelo do puno tehničkih grešaka. Poslije smo se opustili i prelomili utakmicu. Jedino sam ljut na zadnjih deset minuta kada smo dozvolili da Spačva smanji razliku. To su stvari koje si ne smijemo dozvoljavati. Čestitam dečkima na pobjedi i zahvaljujem publici na velikoj podršci’’ bile su riječi trenera Lovrinovića.

Paket24 Premijer liga, 1. kolo:

RK Poreč – RK Bjelin Spačva Vinkovci 24:23 (12:10)

Poreč: Ćopić 10 obrana (10+0), Vladić; Mataija 2, Krajcar 4, Rušnjak 1, Car 3, Petrov, Boka, Krupić 1, Malinarich, Rađaković 2, Ikanović 4, Ivanković 3, Bajan 2, Čorić 1,Ljubić 1

Sedmerci: 2/4

Isključenja: 10 minuta (Mataija 2, Krajcar 2, Krupić 2, Čorić 2, Ljubić 2)

Spačva: Kolar 12 obrana (10+2), Stojanović; Maroš 2, Mažurana 4, Greganić 5, Nađ 2, Jurković 2, Lasić 3, Pekić, Kuže 3, Mandić 1, Jakirčević, Hideg, Marić 1