Rukometaši Poreča s gostovanja u Našicama vraćaju se s porazom 25:33 (10:15)

Vije13298-19865
17.09.2023. 09:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča s gostovanja u Našicama vraćaju se s porazom 25:33 (10:15)

Viceprvak Hrvatske Nexe zasluženo je slavio nad Porečanima iako su se naši dečki borili, no usponi i padovi kroz igru onemogućili su povoljniji krajnji rezultat.

Utakmicu su dobro otvorili vratari s obje strane, Bruno Ćopić s 2/4 i Dominik Kuzmanović s istim brojkama. No, Kuzmanović je nastavio u istom ritmu dok je nekadašnji igrač Poreča Luka Moslavac zabijao bez muke i u devetoj minuti postavio 5:2.
Porečani su tek sredinom prvog dijela došli do bolje igre i naplatili Nexeove izgubljene lopte za smanjivanje razlike na minimum 7:8. Uz sve napore taj se minimalni zaostatak nije uspio održati jer je Nexe zaredao pet pogodaka i time pobjegao na +6 netom prije kraja prvog dijela.
Upravo zaostatak s poluvremena Poreč je pokušavao loviti, ali iskustvo Nexea s Manuelom Štrlekom bilo je prejako za mladu porečku momčad. Štrlek iz kontre pogađa za 22:13 Našičana i u potpunosti rješava susret.
Do kraja utakmice igralo se gotovo gol za gol tijekom kojih su Porečani skupljali bitno iskustvo za nastavak lige, pogotovo mladi rukometaši te pokušali što više smanjiti minus.
Konačnih 25:33 postavio je Antonio Ljubić.

Najefikasniji kod Poreča bio je Lucian Krajcar sa šest pogodaka, četiri je upisao Matija Rađaković dok su po tri imali Leon Rušnjak i Petar Krupić.
Na vratima je Bruno Ćopić imao četiri obrane, dok je David Vladić imao tri.

Nexe je do slavlja vodio Luka Moslavac s osam zgoditaka, Dominik Kuzmanović sakupio je devet obrana, a Mihailo Radovanović četiri.

U trećem kolu u Poreč u goste stiže KTC iz Križevaca, a utakmica je na rasporedu u nedjelju, 24. rujna, s početkom u 17:30 sati uz direktan prijenos na Sportskoj televiziji.
“Imali smo teško gostovanje na vrućem terenu u Našicama, znali smo da utakmica s viceprvakom neće biti laka. Prvo poluvrijeme, uz neke naše greškice, je bilo napeto, ali ulazak u drugo poluvrijeme nije bio dobar te zato oba boda ostaju u Našicama.
Mi se već okrećemo sljedećem kolu gdje smo domaćini u susretu s KTC-om protiv kojeg moramo pokazati bolju igru te uzeti oba boda”, rekao je nakon utakmice najbolji strijelac, Lucian Krajcar.
“Mislim da smo odradili korektno utakmicu. Šteta promašenih zicera, mislim da smo mogli i s manje razlike izgubiti. Nemam što zamjeriti svojim igračima. Nexeu čestitam na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo KTC-u”, zaključio je nakon utakmice trener Lovrinović.

Paket24 Premijer liga – Liga B, 2. kolo: RK Nexe – RK Poreč 33:25 (15:10)
RK Nexe: Kuzmanović 9 obrana (9+0), Radovanović 4 obrane (4+0), Bakić 3, Vejin, Marguč 1, Sršen 6, Jotić 4, Manci Mičević, Velkavrh, Bezjak, Štrlek 4, Moslavac 8, Tomić 3, Javorček, Melić 3, Pribetić 1 Sedmerci: 2/3 Isključenja: 12 minuta (Manci Mičević 2, Štrlek 2, Tomić 4, Pribetić 4)
RK Poreč: Vladić 3 obrane (2+1), Ćopić 4 obrane (4+0); Muranović, Mataija, Krajcar 6, Rušnjak 3, Car 1, Petrov, Boka 1, Krupić 3, Malinarich 2, Rađaković 4, Ikanović 1, Bajan 1, Čorić 2, Ljubić Sedmerci: 3/3 Isključenja: 4 . minute (Petrov 2, Boka 2)

autor: Rukometni klub Poreč