Rukometaši Poreča remizirali sa Goricom – POREČ – GORICA 25:25 (15:10)

IMG-20191130-WA0007
30.11.2019. 22:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča remizirali sa Goricom – POREČ – GORICA 25:25 (15:10)

U derbiju desetog kola rukometaši Poreča su na svom terenu remizirali s liderom Goricom. U susretu u kojem su domaći dominirali u prvom, a gosti u drugom dijelu, konačni rezultat 25:25 ujedno je i najpošteniji ishod.

Domaći sjajno otvaraju susret i u petoj minuti golom Perića vode 4:1. Tek nekoliko minuta trebalo je lideru da se vrati u egal, u 11. minuti zabio je Laljak, a rezultat je 5:5. Od tada do kraja poluvremena gledali smo sjajnu igru domaći. Razliku su povećavali iz minute u minutu, a u 25. minuti imaju, kasnije će se uspostaviti najveću prednost na susretu, pogodio je Rađaković a na semaforu svijetli 13:8. Do odmora Gorica je smanjila razliku za jedan gol, rezultat na poluvremenu je 15:10.

Početkom nastavka stvari na terenu se potpuno mijenjaju. Domaći izgledaju bezidejno, a Gorica topi prednost iz minute u minutu. U 37. minuti Vrdoljaka dolaze na samo gol zaostatka, 16:15. Samo četiri minute kasnije golom istog igrača Gorica vodi prvi put od početka susreta, a u posljednjih 15. minuta ulazi s tri gola viška, bilo je 17:20.

I kad se činilo da će gosti prelomiti susret, Porečani zadnjim atomom snage prave seriju 3:0 i na krilima Rađakovića poravnavaju na 20:20. Do kraja smo gledali utakmicu puno preokreta gdje su obje momčadi po dva puta vodile s golom razlike. Gorica je u posljednju minutu ušla s golom uzmaka, a Filipović je na radost domaće publike postavio konačnih 25:25.

Porečane je večeras predvodio trojac Matija Rađaković, Ivan Filipović i Filip Perić s po pet golova, dok je u redovima gostiju najefikasniji pojedinac susreta bio Davor Ćavar s devet golova, inače prvi strijelac lige.