Valfresco Uskrs S

Rukometaši Poreča preko Ivanca do četvrtfinala Kupa

KUP
17.02.2022. 09:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča preko Ivanca do četvrtfinala Kupa

Rukometaši Poreča u osmini finala Kupa Hrvatske gostovali su kod Ivančice Ivanec. Momčad 2. HRL Sjever pokazala je vrlo dobru igru i borbu protiv naših igrača u prvih 30 minuta, ali nisu imali snage za održavati isti tempo u drugom poluvremenu. Poreč se tako u četvrtfinale plasirao nakon slavlja 34:26.

Već samo otvaranje susreta pokazalo je da Poreč nije ušao dobro u susret pa domaća momčad vodi 2:0. Taj je zaostatak Poreč stalno lovio, a slaba realizacija i nedovoljno jaka obrana nakon samo 11. minuta igre odveli su Ivanec na +4 golom Filipa Vidonija. Ubrzo je Poreč preko Luke Vučića i Antonija Ljubića poravnao na 8:8 te se u izjednačenom tonu igralo sve do pred kraj prvog dijela kada je domaćin ponovno stvorio dva gola prednosti, a na odmor se otišlo pri rezultatu 17:13.

Potpuno drugačiji Poreč izašao je na teren u nastavku susreta i već u prvih šest minuta napravio seriju 8-0 za prelazak u vodstvo 17:21 redom golovima Ljubića, Alana Muranovića, Matije Rađakovića i Tomislava Bošnjaka. Prednost je očekivano i rasla, a najbolji u redovima Poreča bio je Ljubić koji je pogađao iz svih situacija. Također, svoje prve golove za Poreč postigli su Sandi Đukanović i Dino Gavran.

Antonio Ljubić predvodio je Poreč s velikih 13 pogodaka, pet je dodao Matija Rađaković, a četiri Lucian Krajcar. Kod Ivanca najbolji su bili Leon Grahek sa sedam golova te Marko Malioć sa šest.

”Očito je da smo ovu utakmicu shvatili ‘lako ćemo’. To je najgora stvar u sportu, no na vrijeme smo se probudili i preokrenuli utakmicu u našu korist. Čestitam igračima Ivanca na dobroj utakmici”, rekao je trener Ilija Lovrinović nakon utakmice.