Rukometaši Poreča pobijedili Varaždin u prvom kolu Lige za prvaka. Varaždin 1930 – Poreč 29:31 (16:15)

Vije14374-20271
17.02.2024. 23:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobijedili Varaždin u prvom kolu Lige za prvaka. Varaždin 1930 – Poreč 29:31 (16:15)

Poreč je sjajno krenuo u proljetni dio sezone. Nakon pobjede nad Rudarom u Kupu Hrvatske, uslijedilo je novo slavlje, ovog puta nad Varaždinom, 31:29, u prvom kolu Lige za prvaka. Nakon izjednačenih 40 minuta, Poreč je napravio seriju 6-0 koja je u jednu ruku i odlučila pobjednika. Sljedeći vikend igrači Ilije Lovrinovića ponovno su u gostima, a drugo kolo vodi ih u Vinkovce kod Bjelin Spačve.

Krenulo je vrlo izjednačeno, s dosta golova i prodora. Poreč je dolazio u minimalno vodstvo, ali je svaki put Varaždin uspio izjednačiti. Tako je u 11. minuti stajalo 6:6. Bez istaknutih obrana s obje strane, no uz izgubljene lopte, domaćin je preko Dominika Novaka i Martina Marčeca stigao do prvog većeg vodstva (11:9).

No, nisu ga uspjeli dugo zadržati. Poreč je pojačao te s dva uzastopna gola Leona Rušnjaka i preuzeo prednost (13:14). U jakoj završnici prvog dijela ponovno je uspješniji bio Varaždin koji na odmor odlazi s minimalnom prednošću(16:15).

Prvih deset minuta nastavka održala se igra gol za gol, a onda Poreč prelazi u višu brzinu. Dobro iskorištene izgubljene lopte suparnika, obrana Davida Vladića i precizan napad stvorili su seriju 6-0 koju je započeo Matija Car, a zatvorio Lucian Krajcar. Gotovo osam minuta Varaždin je bio bez gola, a Porečani su pobjegli na +5 (21:26).

Taj zaostatak Varaždinci su pokušali sustići, ali ni sjajno izdanje Dominika Novaka nije im pomoglo. Tek su pred kraj susreta uspjeli smanjiti na dva (27:29) i ta se razlika zadržala sve do isteka vremena kada je na semaforu stajalo 29:31.

Najefikasniji kod Poreča bio je Lucian Krajcar sa sedam pogodaka, dok su Matija Car, Antonio Ljubić, Nikola Ivanković i Marko Bajan postigli svaki po pet golova. Na vratima je David Vladić upisao pet obrana, Bruno Ćopić jednu. Varaždin je predvodio Dominik Novak s devet zgoditaka, a Bruno Varšić imao je pet obrana.

“Skidam kapu svojim igračima. Sve dogovore su ispoštovali i uz sve probleme koje smo imali u sastavu, odigrali su na odličnoj razini. Jednostavno, vjerovali su od samog početka u pobjedu. Večeras ćemo to proslaviti i od sutra okrećemo list i počinjemo pripremu za Spačvu”, kratak i jasan bio je trener Lovrinović.

“Bili samo na teškom gostovanju u Varaždinu. Nakon prvog poluvremena utakmica je bila u egalu radi tehničkih pogreški i loših odluka u obrani. Drugo poluvrijeme smo izašli konkretniji te kući nosimo puni plijen. Čestitke Varaždinu na fer i korektnoj utakmici”, rekao je o utakmici najbolji strijelac Poreča Lucian Krajcar.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 1. kolo:

Varaždin 1930 – Poreč 29:31 (16:15)

Varaždin 1930: Varšić 5 obrana (5+0), Stančić 2 obrane (2+0); Brlek, Pešut, Trojko 2, Budinski 1, Novak 9, Marčec 4, Vrbanec, Bajer 2, Borovec 3, Šestak 4, Vojnović, Puček, Tači 1, Petrović 3

Isključenja: 8 minuta (Vrbanec 2, Bajer 2, Petrović 2 , Puček 2)

Sedmerci: 4/5

Poreč: Vladić 5 obrana (5+0), Ćopić (1+0); Muranović, Mataija 1, Krajcar 7, Rušnjak 2, Car 5, Petrov, Boka, Malinarich 1, Rađaković, Ivanković 5, Bajan 5, Jelić, Čorić, Ljubić 5

Isključenja: 8 minuta (Krajcar 2, Malinarich 2, Jelić 2, Čorić 2)