Rukometaši Poreča pobijedili u Kaštelima; Ribola Kaštela – Poreč 22:30 (13:13)

Vije14316-19969
22.10.2023. 10:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobijedili u Kaštelima; Ribola Kaštela – Poreč 22:30 (13:13)

Rukometaši Poreča s gostovanja u Kaštelima vraćaju se s dva boda. Pobjedom nad Ribolom 30:22 (13:13) igrači Ilije Lovrinovića stigli su do petog ovosezonskog slavlja te se sada okreću novom susretu Paket24 Premijer lige – Spačvi iz Vinkovaca.

Utakmicu je odlično otvorio vratar David Vladić koji je u 13 minuta utakmice sakupio sedam obrana od 12 pokušaja. Obrana je izgledala dobro, ali unatoč tome napad nije u potpunosti pratio. Bez obzira na to, Poreč je držao prednost sve do 23. minute kada je Nikola Ivanković postavio 12:8.

Do tog trenutka Poreč je izgledao kao favorit na terenu i da na odmor može otići s dobrom prednosti, no sve se preokrenulo. Ivan Herceg upisao je prve obrane, nadovezale su se izgubljene lopte u napadu i sve te greške domaći sastav je kaznio. Od zaostatka od četiri razlike, serijom 4-0 i golom Davora Vujičevića Ribola je izravnala te se pri izjednačenom rezultatu i otišlo na odmor (13:13).

U drugom dijelu Poreč je izgledao puno uvjerljivije. Očito je razgovor na poluvremenu urodio plodom. Ubrzo se egal pretvorio u +2, a preko Antonia Ljubića, Petra Krupića, Matije Rađakovića i Matije Cara te nove obrane Vladića i na +7.

Ribola više nije mogla ništa, niti zaprijetiti jer je Poreč imao sigurnu pobjedu u rukama. Mogli su tek pokušati smanjiti zaostatak, no ni to nije pošlo za rukom domaćim dečkima. Arman Ikanović i Leon Rušnjak pogotcima u posljednjim trenucima postavili su konačnih 30:22.

Najbolji strijelac kod Poreča bio je Matija Rađaković sa sedam pogodaka (pet iz sedmeraca), pet je upisao Lucian Krajcar, dok su Antonio Ljubić i Petar Krupić upisali njih četiri. Na vratim je David Vladić upisao 13 obrana uz 40% uspješnosti. Kod Ribole Kaštela istaknuo se Marko Milković s pet golova.

U sljedećem kolu Poreč je ponovno u gostima. U petak 27. listopada snage će odmjeriti sa Spačvom iz Vinkovaca, a susret je zakazan za 20:15 sati uz prijenos na MAXSport televiziji.

“Mislim da smo odradili korektnu utakmicu. Imali smo crnu rupu od 20. do 30. minute, ali smo se u drugom poluvremenu resetirali i dobro priveli utakmicu kraju. Čestitam svojim dečkima i čestitam protivnicima na fer i korektnoj utakmici”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

“Odlično smo ušli u utakmicu, poveli pet razlike, međutim upali smo u crnu rupu u zadnjoj trećini prvog poluvremena i dopustili domaćinu da se vrati u potpunosti u egal. U svlačionici je bio jedan dobar reset, vratili smo se u isti ritam kao u početku utakmice, ponovo se odvojili i mirno priveli utakmicu kraju. Čestitke domaćinu na fer i korektnoj borbi i sretno im u nastavku, a mi se okrećemo novom gostovanju u Vinkovcima”, dodao je kapetan Matija Rađaković.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 7. kolo:
Ribola Kaštela – Poreč 22:30 (13:13)

Ribola Kaštela: Herceg 4 obrane (4+0), Galić, Čavka; Olavi Bojčić, Josipović, Petrović 1, Roki 4, Čorić 1, Milković 5, Vukman Marino 2, Vujičević 5, Papić 2, Kozina, Čajić, Bešker 2, Vukman Marko
Isključenja: 8 minuta (Papić 4, Vukman Marko 2, Kozina 2)
Sedmerci: 2/3

Poreč: Aleksić, Vladić 13 obrana (12+1); Mataija 1, Krajcar 5, Rušnjak 2, Car 3, Petrov, Boka, Krupić 4, Malinarich, Rađaković 7, Ikanović 3, Ivanković 1, Bajan, Čorić, Ljubić 4
Isključenja: 8 minuta (Ikanović 4, Malinarich 2, Čorić 2)