Rukometaši Poreča pobijedili protiv Varaždina

IMG_0943
24.01.2021. 23:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobijedili protiv Varaždina

Rukometaši Poreča nakon zimske stanke vratili su se Paket24 Premijer ligi. U zaostaloj utakmici devetog kola u SC ‘Veli Jože’ ugostili su Varaždin 1930. U vrlo napetoj i teškoj utakmici s čvrstim obranama s obje strane na kraju je minimalno slavio Poreč 18:17 (8:11). Igrači Ilije Lovrinovića ovime su uzeli važna dva boda za borbu za vrh te ovime preuzeli prvo mjesto na tablici.

Čvrsto su krenule obje momčadi u susret, a prvi gol smo vidjeli u trećoj minuti kada Luka Moslavac pronalazi put za 1:0. Varaždin uzvraća tek u petoj minuti preko Antonija Budinskog za 1:1, a zatim Budinski postavlja i 2:1 iz odbijanca nakon što je Ivan Vekić obranio polukontru Tomislavu Špruku. Pobjegli su Dabrovi i na 3:1, ali ubrzo Luka Moslavac vraća na minus jedan. Varaždinska obrana namučila je Poreč koji nije mogao postići lake golove, a nije ni iskoristio dva sedmerca. Sve to dopušta gostujućoj momčadi da 11. minuti otiđe na +3 (5:2). Poreču je trebalo punih pet minuta za novi pogodak, a post prekida Antonio Pribanić s linije sedam metara. I to kao da je pokrenulo nešto bolju igru Poreča zahvaljujući kojoj Vekić upisuje nove obrane, a Pribanić zabija nova dva gola za 5:6.

Toliko željeno izjednačenje stiže u 20. minuti kada Vedran Mataija iznenađuje Varaždin. Imali su domaći dečki mogućnost i za povesti, ali nisu iskoristili priliku. Prvi time-out pozvao je Varaždin koji je sedam minuta bio bez gola i mučio se u pronalasku prostora u Porečkoj obrani. Minuta odmora očito je urodila plodom jer je Fabijan Grubišić uspio zabiti za 7:6. U zadnjih pet minuta prvog dijela utakmice Poreč je lovio taj minimalni zaostatak, ali uključio ses obranama i Sandro Meštrić na protivničkom golu i omogućio svojoj momčad da ode na novih +3 (10:7). Koncentracija Poreča je vidno pala, tehničke greške su naplaćene i Varaždin je brzo otišao na +4 (11:7) zbog čega je trener Lovrinović pozvao minutu odmora. Do odlaska na odmor Poreč je smanjio na 8:11.

Nastavak susreta Poreč otvara sjajnom serijom 3-0 za izjednačenje. Vidjelo se da je Poreč puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i da želi ta dva boda. Držao je tako Varaždin podalje od gola punih deset minuta nastavka kada Filip Čelić napokon pogađa za 12:11. Mali broj golova padao je u narednim minutama, a Poreč do toliko željenog vodstva, provg nakon 1:0, stiže u 51. minuti preko Antonija Ljubića uz par obrana Vekića. Velika borba krenula je u zadnjih deset minuta u koje je Poreč ušao s +2 i tek je Špruk uspio zabiti za goste da bi smanjili na konačnih 17:18.

Najefikasniji kod Poreča bio je Antonio Pribanić koji je bio stopostotan sa sedam pogodaka, Luka Moslavac postigao je četiri gola. Na vratima je Ivan Vekić upisao 14 obrana uz 45% uspješnosti. U redovima Varaždina najbolji je bio Fabijan Grubišić s pet golova, ali iz 15 pokušaja, dok je Tomislav Špruk upisao četiri zgoditka. Između vratnica Sandro Meštrić obranio je devet porečkih lopti.

U sljedećem kolu Poreč gostuju kod Spačve iz Vinkovaca u sklopu 11. kola.

Ilija Lovrinović, trener: ‘’Bila je teška utakmica, ali moramo biti zadovoljan jer smo uzeli dva vrlo bitna boda. Obrana nam je bila ključna i dobra, koju je popratio i golman Vekić. Inače smatram da je obrana ta koja dobiva utakmicu. Imali smo u napadu promašenih zicera i tehničkih greški koje moramo smanjiti za sljedeću utakmicu, ali sve u svemu sam zadovoljan. Idemo dalje i nadam se dva boda i u sljedećoj utakmici protiv Vinkovaca.’’

Ivan Vekić, vratar: ‘’ Ovo je bila teška utakmica, i fizički i psihički. Cijelo vrijeme se igralo gol za gol pogotovo u ključnim trenucima. Obrana je bila fenomenalna i tu dečkima skidam kapu, zato ni meni nije bio težak posao, pogotovo u drugom poluvremenu. Vidjelo se da je dosta toga Varaždin pucao iz očaja. Želim da ovakvu obranu igramo u svakoj utakmici. U sljedećem kolu idemo u Vinkovce koji su u teškoj situaciji, ali uvijek moramo biti oprezni protiv njih. Pokušat ćemo uzeti dva boda uz, nadam se, što manje tehničkih grešaka. To bi bio još jedan veliki korak prema Ligi za prvaka.’’

Paket24 Premijer liga, 9. kolo:
Poreč – Varaždin 1930 18:17 (8:11)

Poreč: Vekić 14 obrana (13+1), Krbavčić; Muranović, Nikić, Mataija 1, Medved 1, Lugar, Moslavac L. 4, Malinarich, Rađaković, Plovanić, Moslavac K., Ikanović 2, Vinković, Pribanić 7,  Ljubić 3
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 2 minute (Ljubić 2)

Varaždin 1930: Črnila, Meštrić 9 obrana (8+1); Špruk 4, Vujović, Trojko 1, Budinski 2, Divjak, Šagij, Šestak, Grubišić 5, Čelić 3, Mihaljević 2, Hrupić, Kljaić, Tači, Vincek