Porečke odbojkašice izgubile od HAOK Mladost

Blok Mladost
25.01.2021. 08:42; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice izgubile od HAOK Mladost

Utakmicom protiv HAOK Mladost u Velom Joži odbojkašice Poreča započele su drugi dio prvenstva Superlige. Očekivano doživjele su još jedan poraz 0:3 (9:25; 15:25; 16:25) nakon samo 56 minuta igre.

Utakmica je protekla u velikoj nadmoći igračica Mladosti koje su prvi set odigrale ozbiljnije, dok su u preostala dva seta Porečanke uspijevale odigrati pokoji poen prvenstveno zahvaljujući opuštenoj igri gostujućih igračica.

Sastav ekipe Poreča : Purini Tea, Banko Lea, Rajko Dora, Scoria Rebecca, Burilo Leana, Vekić Mateja, Momić Erika, Poropat Ema, Verhas Marija, Plazinić Helena, Curać Doris, Katalina Ana, Hrvatin Antonija, Hajmut Patricija.
Trener: Salapura Dragan.

Na žalost ljubitelja odbojke porečka odbojka krenula je silaznom putanjom, prikazana igra i sastav ekipe na startu proljetnog dijela prvenstva ukazuje da je uprava kluba odustala od borbe za opstanka u Superligi. Za trenere i ekipu Poreča to znači u preostalim utakmicama borbu za osvajanjem što više poena po setu, a možda i pokojeg seta, pobjeda u bilo kojoj utakmici bila bi veliki poduhvat.

Najava toga je bilo napuštanje kluba kapetanice i ponajbolje igračice Larise Pauletić koja je u pauzi prvenstva prešla u ŽOK Osijek, ekipu koja sljedećeg vikenda gostuje u Poreču, čime će klub imati priliku na domaćem parketu upriličiti oproštaj od Larise.