gušti 24
Vinski grad s

Rukometaši Poreča izgubili na gostovanju protiv Sesveta : Sesvete – Poreč 34:26 (19:13)

Vije14483-20835
28.09.2024. 23:34; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča izgubili na gostovanju protiv Sesveta : Sesvete – Poreč 34:26 (19:13)

Rukometaši Poreča nisu uspjeli doći do slavlja u četvrtom kolu Paket24 Premijer lige. Sesvete su zasluženo slavile 34:26 nakon što su dobro iskoristile greške protivnika i održale pobjednički niz. Poreč se sada okreće peto kolu u sklopu kojeg im u goste dolazi Osijek.

Baš kao što se i očekivalo, utakmica je krenula u dosta izjednačenom tonu, a Porečani su u četiri navrata držali minimalno vodstvo. Sve do 6:6 i desete minute igralo se u egalu, a tada Sesvete naplaćuju porečke izgubljene lopte i u četiri minute stižu do +4 vodstva.

Tako je Poreč bez gola bio sve do 16. minute kada post prekida Nikola Ivanković. Uspio je Poreč dodatno smanjiti na tri golova zaostatka kada se sedam metara lako zabija Marko Bajan, no Sesvete nastavljaju s pritiskom i preko Filipa Turčića i Josipa Tomića bježe na 18:12. S istom prednosti se otišlo i na odmor (19:13).

Nastavak nije donio nikakve promjene kod Poreča, trener Ilija Lovrinović pokušao je prodrmati redove ponekim rotacijama i iako je u globalu izgledalo bolje, jednostavno nije išlo. Najbliže što su Porečani došli bilo je na 18:22 da bi u 45. minuti Sesvete ponovno vratile +8 golom Patrika Hršaka. U tom kasnijem periodu drugog poluvremena upisali su dobre obrane David Vladić, ali i po porečku žalost Filip Perić te tako onemogućio vraćanje smanjenje minusa. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 34:26.

Kod Poreča najviše pogodaka zabio je Marko Bajan, njih sedam od čega pet s linije sedam metara, Filip Bonić upisao je njih pet, a Arman Ikanović četiri. David Vladić sakupio je sedam obrana, a Bruno Ćopić pet. Sesvete je do slavlja vodio Filip Turčić sa sedam zgoditaka, a na vratima Filip Perić obranio je 12 lopti.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 4. kolo:
Sesvete – Poreč 34:26 (19:13)

Sesvete: Perić 12 obrana (11+1), Kahlina; Hršak 6, Jelovčić 1, Dumenčić, Tomić 5, Turčić 7, Raužan 5, Šuker, Ivanišević 1, Gavrić 5, Godec 2, Štrković, Finek 2, Pavičić, Topić
Sedmerci: 6/6
Isključenja: 12 minuta (Godec 4, Jelovčić 2, Raužan 2, Šuker 2, Gavrić 2)

Poreč: Vladić 7 obrana (7+0), Ćopić 5 obrana (5+0); Bonić 5, Rušnjak 2, Boka 1, Krupić 2, Malinarich 1, Popović, Rađaković, Jaman, Ikanović 4, Ivanković 3, Bajan 7, Božić, Jelić, Ljubić 1
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 8 minuta (Malinarich 4, Ikanović 2, Ljubić 2)

“Nakon ovakve utakmice ne vrijedi puno pričati. Držali smo priključak prvih deset do 15 minuta i nakon toga zaredali par grešaka iz kojih su Sesvete otišle na prednost koju su držali do kraja. Nismo izgledali dobro u niti jednom segmentu te imamo puno posla u tjednu pred nama”, bio je iskren nakon utakmice Marko Bajan.

“Dobro smo otvorili utakmicu i neshvatljivo smo u drugom dijelu prvog poluvremena nanizali dosta tehničkih pogrešaka kada su se Sesvete odvojile te tu razliku držale cijelu utakmicu. Drugo poluvrijeme je bilo nešto bolje, ali nedovoljno za nešto više. Sesvete su zasluženo pobijedile, a mi se okrećemo sljedećem protivniku”, nadodao je trener Ilija Lovrinović.