Rukometaši Poreča doživjeli poraz od Valura u prvoj utakmica kvalifikacija za Europa ligu

IMG_0543
03.09.2021. 22:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča doživjeli poraz od Valura u prvoj utakmica kvalifikacija za Europa ligu

Rukometaši Poreča otvorili su novu rukometnu sezonu utakmicom prvog kola kvalifikacija EHF Europske lige. U porečkoj Žatici snage su odmjerili s Valurom s Islanda te nakon 60 minuta upisali poraz 18:22 (8:15).

Uzvrat je na rasporedu već sutra, također u Žatici, s početkom u 18 sati.

Poreč je na teren istrčao s 15 igrača, a u sastavu i dalje nije bilo Vedrana Mataije, Tonija Vinkovića te Leana Plovanića, dok je Matej Medved odlučio objesiti tenisice o klin. Izmijenjen sastav odigrao je turbulentno prvo poluvrijeme s puno grešaka, ali i popravio mnogo toga u drugom dijelu.

Utakmicu je otvorio Erik Krbavčić s obranom, ali jednako je uzvratio i suparnički vratar tako da do prvog gola stižemo tek u trećoj minuti za minimalnu prednost gostiju. Nastavio se dobar niz Valura, a naši momci nikako nisu mogli posložiti napad. Tako je nakon samo sedam minuta Valur imao 4:0 na semaforu što je trenera Iliju Lovrinovića natjeralo na rani time-out. Punih deset minuta trebalo je proći da Poreč zabije prvi zgoditak, ubrzo je stigao i drugi sa strijelcima Armanom Ikanovićem i Lukom Vučićem za zaostatak 2:6.

Pokušavao je Poreč dodatno smanjiti zaostatak, ali Islanđani su postavili ritam. Nije pomogao ni crveni karton Luciana Krajcara u 15. minuti. Na sredini prvog poluvremena semaforu je pokazivao 4:10. S dva uzastopna pogotka Tomislava Bošnjaka i dvije obrane Davida Vladića, Poreč je smanjio zaostatak, ali nove greške u napadu ponovno odvode Valur na +6 (12:6). Islandska obrana na čelu s iskusnim Björgvinom Pallom Gustavssonom radila je dosta problema domaćim igračima. Pred sam kraj prvog dijela ostali smo bez još jednog igrača, i kapetan Matija Rađaković dobio je crveni karton, a Valur je na odmor otišao s +7 (15:8).

Drugo poluvrijeme izgledalo je puno bolje za Poreč i već na samom startu povezao je tri laka gola preko Antonija Ljubića, Vučića i Bošnjaka te se približio Valuru na samo minus tri (14:17). Taj se razmak između momčadi održavao sve do posljednjih deset minuta utakmice kada Ikanović pogađa za 18:20. Gledali smo vrlo napetih posljednjih pet minuta utakmice u kojoj je Poreč pokušavao ostati što bliže protivniku za sutrašnji uzvrat, ali neiskustvo i nedostatak pojedinih igrača je naplaćeno s nova dva gola protivnika za konačnih 22:18.

U redovima Poreča najefikasniji je bio Tomislav Bošnjak sa sedam pogodaka, a slijede ga Luka Vučić i Arman Ikanović svaki s po tri gola. Na vratima je David Vladić upisao pet obrana. Kod Valura najbolji je bio Tumi Steinn Runarsson s pet golova, a na vratar Björgvin Pall Gustavsson sakupio je devet obrana.

‘’Odigrali smo danas dva potpuno drugačija poluvremena. U susret smo realizacijski loše ušli gdje su oni stvorili razliku i još nakon toga crveni karton i Krajcara i kapetana Rađakovića nam je smanjio rotaciju. Drugo poluvrijeme smo pokazali karakter i iz teške situacije došli u egal utakmicu gdje je ipak njihov vratar Gustavsson pokazao da je top level golmana i obranio nam zicere. Ovih četiri pogotka razlike se da nadoknaditi i već sutra ćemo nastojati ući u susret kako treba i pokušati proći dalje’’, rekao je nakon susreta najbolji strijelac Tomislav Bošnjak.

EHF Europska liga, 1. kolo kvalifikacija
Poreč – Valur Iceland 18:22 (8:15)

RK Poreč: Vladić 5 obrana (4+1), Krbavčić 1 obrana (1+0); Muranović 1, Thoss 1, Krajcar, Vučić 3, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Moslavac K., Ikanović 3, Bošnjak 7, Ljubić 1
Sedmerci: 1/2
Isključenja: 18 minuta (Krajcar 2, Petrov 2, Boka 2, Rađaković 2, Ikanović 4, Bošnjak 4, Ljubić 2)
Crveni kartoni: 2 (Rađaković, Krajcar)

Valur Iceland: Gustavsson 9 obrana (8+1), Sakai; Stefansson 2, Jonsson 2, Oskarsson A. S. 1,Oskarsson B. G. 3, Valdimarsson, Juliusson, Olafsson 2, Runarsson 5, Magnusson 3, Svolu Baldursson 1, Finnsson, Davidsson 2
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 10 minuta (Oskarsson 2, Juliusson 2, Olafsson 2,Svolu Baldursson 4)