Rukometaši Poreča 12. na završnici 1. HRL U17

2021-05-13_14h26_20
13.05.2021. 14:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča 12. na završnici 1. HRL U17

Rukometaši Poreča zauzeli su 12. mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske. U posljednjoj utakmici natjecanja snage su odmjerili sa Zadrom 1945 s kojim su se već susreli u skupini C i tada izgubili. Igrači Matije Rađakovića nažalost nisu uspjeli vratiti protivnicima za taj poraz te su i ovog puta poraženi rezultatom 26:24 (12:14).

Od prve minute gledali smo igru gol za gol, a minimalna prednost izmjenjivala se između obje momčadi. Prvi je do većeg odvajanja stigao Zadar koji je preko Lovre Korljana postavio 8:6. Porečki igrači potom su pojačali tempo, sustigli minus te u sjajnoj završnici prvog poluvremena preko Ariana Lugara i Petra Brkića poveli s +2 (14:12). U nastavku smo držali prednost i priključak do 37. minute kada je Zadar preokrenuo, kaznio našu pogrešku i pobjegao na +3 (22:19).Taj su rezultatski minus porečki igrači pokušavali nadoknaditi, ali nisu uspjeli pa je Zadar 1945 slavio 26:24.

Kod Poreča najefikasniji bio je Arian Lugar sa sedam pogodaka, šest je dodao Kristijan Popović, a pet Luka Malinarich. U redovima Zadra istaknuo se Lovre Korljan s deset golova.