Rukomet: Split – Poreč 30:25

13.03.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Split – Poreč 30:25

Splićani su već nakon sedam minuta igre imali vodstvo od 3:0, da bi rukometaši Poreča u 14. minuti stigli do poravnanja (6:6), a u 17. do vodstva (8:7).

Jablan je pritom bio "zaključao" svoja vrata, tako da domaćini nisu pronalazili put do njegove mreže. U samoj završnici prvog dijela, u 25. minuti, na semaforu je svjetlilo 14:14, da bi gosti otišli na odmor sa vodstvom od 16:14.

Prednost od dva gola Porečani su imali i u 35. minuti, vodili su 18:16, da bi potom Splićani u 13 minuta zabili osam, a primili tek jedan zgoditak i u 48. minuti poveli 24:19.

U završnici, pri rezultatu 28:25 za domaćine, gosti su imali prilike da ugroze to vodstvo, no upropastili su tri, četiri napada i domaćini su do kraja sačuvali vodstvo i stigli do pobjede.

Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja: 300. Suci: Gladović i Bolenik (oba Virovitica).

SPLIT: Buličić, Mandalić 3, Sladoljev-Jolić 4, Javorčić 3, Slišković 3, Korjenić, H. Žeravica, A. Žeravica 4, Varvodić, Vukas, Matulić 8 (1), Branković, Miljković, Ivić 5, Grbić.

POREČ: Jablan, Prelac, Mataija 3 (1), Galijot 3, Vujić 4, Čorić 2, Perhat 1, Turković, Čarapina, Begzić 3, Ivančić 2, Gudić 5, Rađaković 2, Radošić, Grgić.

Isključenja. Split 2, Potreč 2 minute. Sedmerci: Split 2 (1), Poreč 5 (1).