Rukomet: RK Karlovac-RK Poreč 25:24 (12:11)

21.02.2015. 23:36; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK Karlovac-RK Poreč 25:24 (12:11)
2015-02-21_23h34_33

Novo, drugo uzastopno posrtanje rukometaša Poreča. Nakon Turopolja, prije dva tjedna, poraženi su i nešto južnije, u Karlovcu. Domaće je do pobjede vodio Matija Perajica, uz značajnu pomoć Domagoja Smojvera i Ivana Bačića. Uz odličnog Čarapinu koji je sakupio 14 obrana, najbolji u redovima Poreča bio je sedmerostruki strijelac Matija Rađaković.

Prvi napad Porečana okrunio je upravo Rađaković, a onda se čekalo na novi gol sve do treće minute kad je poravnao Smojver. Slijedi promašaj Thossa i gol Perajice za prvu prednost domaćina. Isti igrač, iz brze kontre, u petoj minuti, privi put odvodi Karlovčane na +2, bilo je 3:1. Već u slijedećoj smanjuje Pahanić, a onda slijedi „black-out“ gostiju, što domaći koriste i mini-serijom 6:0, u 16., odlaze na činilo se nedostižnih 6:2.

No, uporni i žilavi gosti nisu klonuli duhom, naprotiv zbili su svoje redove, te iz minute u minutu sustizali veliku prednost Karlovčana, da bi najbliže stigli u zadnjoj minuti prvog dijela, neposredno prije dolaska na predah, kad je Rađaković poentirao s lijevog krila za obećavajućih -1, okončano je 12:11.

Nastavak promašaje otvara Smojver, a Huljina na drugoj strani poravnava. No, ubrzo Bačić dva puta trese mrežu Čarapine, pa domaći ponovno stječu dva gola prednosti. No, već je u 38. minuti ponovno sve u „egalu“, Jerkovićev projektil s devet metara okončao je u desnom gornjem kutu za 15:15.

Slijedi četiri minute igre „gol za gol“, do 17:17, nakon čega Karlovčani, preko Sudarića, s desnog krila, u 47. minuti, po prvi put, odlaze na +3, 20:17. Pokušavaju tad Porečani sustići, ali domaći uspješno brane stečenu prednost, a u 51. čak je i uvećavaju na 23:19. Ipak nije to bio kraj nadanja gostiju, jer su čvrstom igrom u obrani i brzim kontrama u 55., golom Pahanića iz sedmeraca, stigli na korak zaostatka, 23:22.

Dvije minute kasnije Obradović je precizan za novih +2, Thoss smanjuje, a Perajica ponovo pogađa u 58., za 25:23. Slijedi promašaj Kobetića i vratnica Capana, da bi Kobetić bio precizan iz popravnog te u predzadnjoj minuti ponovno svoje na gol zaostatka. Priliku da Porečanima donese barem bod propustio je, na samom kraju, Jerković koje je bio neprecizan s devet metara, prethodno je Šnajder promašio s lijevog krila.