Rukomet: Potvrda liderske pozicije

02.10.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Potvrda liderske pozicije

POREČ –

Dvorana SRC »Veli Jože«. Gledatelja 400. Suci: Ðino Giljević (Ploče) i Tomislav Komazin (Metković).

POREČ: V. Matošević (15+0), Šimunović, Ilić, Borotić 1, Popov 6, T. Matošević 3, Beaković, Turković, Maraković 5, Šporčić, Laković 7, Lisica 9 (3), Gorenac.

KOTEKS SPLIT: Božić (10+2), Bosnić (0), Koljanin 2, Kovačić 5, Javorčić, Babić, Maretić 3, Domljan 3, Markota 6 (4), Miljak 2, Grgić 3, Jerković, Gulin, Skelin 3.

Sedmerci: Poreč 5 (3), Koteks Split 4 (4). Isključenja: Poreč 10, Koteks Split 8 minuta. Treće isključenje: Maretić (57´).

U tvrdoj, dosta nervoznoj i većim djelom rezultatski izjednačenoj utakmici rukometaši »Poreča« uspjeli su slomiti otpor čvrstog »Koteks Splita« tek u zadnjih deset minuta utakmice, te tako trećom domaćom i trećom uzastopnom prvoligaškom pobjedom potvrditi lidersku poziciju skupine B Prve lige.

Porečani su odlično otvorili utakmicu i uz dvije obrane Valtera Matoševića, gola Lisice i dva bijega u kontru Lakovića u trećoj minuti vodili s 3:0. Međutim Splićani su se pribrali i nakon nekoliko grešaka u napadu domaćina u devetoj minuti poravnali na 4:4. U nastavku se igralo gol za gol s čestim izjednačenjima ili izmjenama u vodstvu jednih i drugih, ali najviše na pogodak prednosti. Sredinom prvog dijela Matošević je s tri obrane spriječio goste da se ne odlijepe na tri zgoditka razlike, a porečki rukometaši su na odmor ipak otišli s jednim golom prednosti.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu, a »Koteks Split« je u 36. minuti imao i najveće vodstvo od dva gola (19:17). U tim je trenucima trener »Poreča« Saša Ilić, očito nezadovoljan igrom u obrani, na parket prvi puta ove sezone poslao najiskusnijeg aduta, Aleksandra Beakovića. U sljedeće četiri minute odgovornost u napadu kod Porečana je preuzeo Lisica, te je s njegova tri gola iz igre i dva precizno izvedena sedmerca rezultat u 44. minuti glasio 23:20 za domaćine. Međutim Splićani se nisu pomirili s predajom, ponajviše njihov vratar Božić koji je s tri obrane u sljedeće tri minute i najzaslužniji što su se gosti ponovno približili na svega gol zaostatka (23:22). Od tog trenutka porečki su rukometaši zaigrali daleko čvršće u obrani, i uz tri obrane Matoševića do 56. minute svoju prednost podigli na »plus 4« (28:24), što im je omogućilo nešto mirniju završnicu, a do kraja su Maraković s dva gola i Laković s još jednom kontrom tu prednost i sačuvali.