Rukomet: Porečani šokirali Dubravu i gledatelje

2015-12-20_10h15_37
20.12.2015. 10:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani šokirali Dubravu i gledatelje

Ni najveći optimisti među gledateljima okupljenih u dvorani Veli Jože na derbi utakmici 17. kola rukometne Premijer lige, nakon odigranih prvih trideset minuta utakmice između rukometaša Poreča i rukometaša zagrebačke Dubrave, ne bi se usudio ni pomisliti da bi Porečani mogli utakmicu ‘dobiti’.

S pet pogodaka razlike,10:15, rukometaši iz zagrebačkog predgrađa otišli su nakon prvih trideset minuta utakmice na odmor.

Izuzetno žestoko, tvrdo, s puno tempa u igri, počeli su utakmicu rukometaši Dubrave. Porečani su se teško nosili s naletima Dubrave koji su završavali pogocima, održavajući teško priključak rezultatu na tri, četiri, pet pogotka razlike s kojom prednosti su gosti iz Dubrave i otišli na odmor.

U prvoj minuti nastavka utakmice Filip Perić postiže smanjuje rezultata da bi u 37. minuti Matija Perajica zabio i pogodak za izjednačenje Porečana, 15:15 a po tom i u 42. minuti za ponovno rezultatsko izjednačenje, 19:19, nakon kojeg u dvorani počinje rukometna ‘ludnica’.

S dva uzastopno postignuta pogotka Filip Perić dovodi Porečane u prednost (22:19) koja se iz minute u minutu povećava da bi po isteku 60. minute Porečani ‘zatvorili’ utakmicu s pet razlike, s kojom su, ali s negativnim predznakom, otišli nakon prvih 30 minuta igre na odmor.

‘Dokaz’ o tvrdoj utakmici je i 24 minute isključenja, 14 minuta igrača Poreča a 10 minuta igrača Dubrave. Porečan David Petrić zaradio je i crveni karton nakon tri isključenja.

Značajan doprinos vrijednoj pobijedi, koja će na proljeće biti značajna za rukometaše Poreča dala su i dvojca porečkih golmana Moreno Car s 9 obrana i Danilo Mihaljević s pet obrana.

Poreč – Dubrava 31:26 ( 10:15)

Dvorana Veli Jože. 17. kolo Premijer lige rukometaša. Gledatelja 500. Suci: I. Emanović i Z. Mikić ( obojica Štivica).

POREČ: Car (9+0), Huljina, Perhat 1, Thoss 2, Mekić, Perić 7, Višić, Deak, Petrić, Medved, Perajica 10, Rađaković 7, Mihaljević, Božić 1, Obranović 2.

DUBRAVA: Totić (10-1)Babić 2, Kelemen, Pedić, Volar, Vida 7, Maričić, Jotić 1, Punčec, Jurić, Grgić 5, Butorac 9, Vinković, Grahovac, Buneta 1, Kljajić 1.

Sedmerci: Poreč 1-2, Dubrava 8-8.

Isključenja: Poreč: 14 minuta, Dubrava 10 minuta. Crveni karton: Petrić.