Rukomet: Porečani popustili u zadnjoj trećini susreta

19.01.2014. 12:59; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani popustili u zadnjoj trećini susreta
2014-01-19_12h56_25

Teže nego se očekivalo, a još teže nego li to ukazuje konačnih 29:34, rukometaši državnog prvaka, zagrebačkog Croatia osiguranja, svladali su u finalu tradicionalnog, osmog po redu, Memorijalnog turnira „Darko Pupovac“ domaći Poreč.

Početak je pripao Zagrepčanima koji preko Matulića u petoj minuti iz sedmeraca dolaze do +3, bilo je 2:5. No, Porečani se ne predaju pa već u 11. preko Galijota poravnavaju na 7:7. Slijedi još jedno poravnanje, a onda mini serija domaćih, koja ih dovodi do prednosti do prednosti od 11:8.

Slijedi ponovno period igre „gol za gol“ u kojem  gosti „mic po mic“ ipak uspijevaju do odmora poravnati. Na predah se otišlo u potpunom egalu, da bi neizvjesnost potrajala i 10-ak minuta u nastavku. No, kako se primicao kraj tako je izgleda „kopnila“ snaga Ilićevih pulena, što su tjelesno spremniji Zagrepčani iskoristili i došli čak na +6, koje je Bepo Sinožić u zadnjoj minuti smanjio na konačnih 29:34.

Kod domaćih najveći teret podnijeli Ćosić i Mataija s po šest postignutih golova i ljevoruki Buvinić s jednim manje. Gosti do (pre)visoke pobjede došli ponajviše zaslugom Josipa Šandrka koji je od sveukupno devet golova, čak pet postigao u zadnjoj trećini susreta, kad se i odlučivalo o pobjedniku.