1609900_578860128862962_769065400_n
19.01.2014. 13:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: Seniori KK Istra sjajni u derbiju za prvu pobjedu u 2014! ”Istra” Poreč vs. ”Ghia Staff” Pazin 71:62 (40:32)

Naša je prva momčad sinoć, nošena fantastičnim navijanjem s punih tribina dvorane Žatika, pobijedila u izvrsnom derbiju vrlo dobre košarkaše iz Pazina. Iako još uvijek znatno oslabljeni neigranjem velikog broja igrača (Bezmalinović, Budinski, Behlulović, Regić, Sergo, Kraljević, Ivanišević Sotošek, Uljančić, Glušac, Legović), naših je 6 lavova (od čega četvorica iz U18 momčadi: Živković 18, Grbavac 17, Zorić 17, Pačarić 16!) odigralo sjajnu košarkašku utakmicu!

Od prve do zadnje minute naša je momčad bila u vodstvu. Prednost od +10 (24:14) i odlična obrana u prvoj četvrtini usmjerili su utakmicu na ”naš mlin”. I iako se na poluvrijeme otišlo s odličnim dojmom i +8, jedina naša tri beka na sinoćnjoj utakmici (Erlić, Zorić, Grbavac) otišla su na odmor s tri osobne greške. Isto nas je prisililo na promjenu obrane i puno oprezniju defenzivnu igru, ali je i obrambena koncentracija bila na puno višoj razini. Od našeg najmanjeg vodstva u drugom dijelu od +5 (49:44) u 24. minuti do +13 (69:56) u 39. minuti naša je obrana primila u 15 minuta samo 12 poena i donijela zasluženu pobjedu!

Iz utakmice valja izdvojiti našu sjajnu MVP kolektivnu obranu, odličnu napadačku igru i skakačku dionicu našeg 18-godišnjeg ”all roundera” Borne Živkovića, najbolju ovogodišnju partiju našeg iskusnog centra Roberta Licula, najborbeniju utakmicu u dresu kluba našeg odličnog dokapetana Ivana Erlića (kakva želja za pobjedom!), solidne minute u igri našeg mladog 16-godišnjeg centra Filipa Pačarića i sjajnu utakmicu u oba smjera – u maniri iskusnih košarkaških rutinera (!) – naših mladih 17-godišnjih lavova Denija Zorića (playmakera) i Vicencija Grbavca (beka)!

Momci, čestitke u ime svih nas! Uživali smo na tribinama gledajući kako igrate, kako se zajedno borite i žrtvujete jedan za drugoga. Samo prošle vas je godine ova ekipa Pazina (još pojačana ove sezone za trojicu igrača iz prve petorke!) lagano pobjeđivala 30-40 razlike, a igrači koji su sinoć igrali cijelu utakmicu (Erlić, Grbavac, Zorić, Pačarić) igrali su pokoju minutu ili uopće nisu bili u seniorskom sastavu. Impresionirani smo vašim nevjerojatnim napretkom u svakom pogledu! I utakmica je zapravo nastavak jednog odličnog niza (Postojna, Zamet, Pula, Kraljevica, Stoja, Portorož, Opatija, Pazin) koji traje od studenog, u kojem ste samo jednu utakmicu (Rovinj) odigrali loše. S pravom ističemo: da ste bili kompletni imali biste možda i 7 pobjeda u 12 kola (porazi od Pazina, Pule, Zameta, Rovinja i Opatije zbog ozljeda i bolesti velikog broja igrača), što je prava slika vaše kvalitete i enormnog skoka najmlađe seniorske momčadi u zemlji u samo 16 mjeseci treninga kluba! Ipak, bez obzira na napredak i težak rad na svakom treningu, ostaje osjećaj da možete još puno više i bolje.

Vjerujte u sebe – vaš talent i vaša mladost daju vam ogromnu rezervu za dalje! Košarkaški klub Istra Poreč.