Rukomet: Poreč – Siscia 31:26

18.11.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Siscia 31:26

U utakmici otvaranja 11. kola Premijerlige rukometaši «Poreča», u hladnoj su Žatiki, sa sigurnih pet golova razlike savladali sisačku «Sisciju» te tako upisali svoju petu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu i ujedno niz neporaženosti produžili na tri susreta. Valja istaći da su u prvom dijelu glavne karike igre «Poreča» bili raspucani Ivica Gudić sa šest golova i vratara Čarapina s osam obrana.

Početkom nastavka «Siscija» je uhvatila zamah i pokušala se rezultati vratiti u utakmicu te su se Sisčani za sedam minuta igre uspjeli spustiti na zaostatak od svega «minus dva» (14:16), ali potom Ivančev, Gudić i Čorić s tri uzastopna gola za Porečane ponovno podižu prednost domaćina na pet pogodaka (19:14). U nastavku «Poreč» je, uz solidnu dionicu Čarapine na vratima sredinom drugog poluvremena, uglavnom održavao prednost koja je u tri navrata iznosila i šest zgoditaka.

Prvu sljedeću službenu utakmicu, polufinale Kupa Istre, rukometaši «Poreča» odigrati će u utorak u Rovinju od 18 sati protiv istoimenog domaćeg trećeligaša.

PorečSiscia (Siska) 31:26 (14:10). Dvorana Žatika. Gledatelja 250. Suci: Igor Barle i Saša vučić (oba Zagreb).

POREČ: Čarapina (12+1), Jablan, Gračić, Mataija 4, Galijot 3, Čorić 2, Lovrinović 3 (1), Turković, Vujić 1, Ivančevi 5, Gudić 8, Prelac, Rađaković 1 (1), Thoss, Gruičić 2, Sever 2.

SISCIA: Bouček (8+1), Somić (1), Palaić, Svalina 8, Kavran, Bjeliš 4, Kokan, Orlić 1, Zubac 2, Džono 3, Baltić 5 (1), Nuić, Butorac 1, Turan 2, Kobetić.

Sedmerci: Poreč 3 (2), Siscia 3 (1). Isključenja: Siscia 6 minuta.