Rukomet: Poreč – Koteks Split 25:25 (12:13)

22.10.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Koteks Split 25:25 (12:13)

»Koteks Split« je zasluženo odnio bod iz »Velog Jože«. Bili su Splićani veći dio utakmice potpuno ravnopravan protivnik »Poreču«, a nisu se predali niti u trenutku kad su u 51. minuti domaćini stigli do jedine osjetne prednosti na utakmici od pet golova (24:19). Štoviše, završnica je bila popuno u znaku gostiju koji su u zadnjih devet minuta serijom 6:1 stigli do za njih velikog boda.

Od prvih minuta susreta prema razvoju situacije na terenu i kretanju rezultata vidjelo se da to neće biti lak posao za Porečane, ogled koji ni malo neće sličiti na onaj s »Varteksom DC« prije tjedan dana kojeg su s lakoćom »smazali«. Naime, gotovo svi domaći igrači ovoga su puta odigrali ispod svojih mogućnosti, dok su se gosti predstavili kao vrlo dobra, hitra i pokretljiva momčad kojoj niti u jednom trenutku nije padalo na pamet da položi oružje. Prvo poluvrijeme proteklo je u rovovskoj borbi s puno izjednačenja, u kojoj »Poreč« niti u jednom trenutku nije uspio voditi s više od jednog gola, dok je »Koteks Split« u 6. minuti imao najviša dva gola (4:2), a na odmor se otišlo s golom na strani gostiju što se odavno u »Velom Joži« nije dogodilo.

Nastavak je bio isti sve do 41. minute, od koje je počeo polagani »bijeg« Porečana. U narednih deset minuta, djelomično zahvaljujući i isključenju Miljka, te presingu koji su u obrani Rađaković i Gruičić odigrali na Varvodiću, Koljaninu i Nekiću »hvatajući« ih već na centru, domaćini su do 51. minute konačno otišli na osjetnu, najvišu prednost na utakmici od pet golova (24:19). Činili se u tom trenutku da će planirana dva boda ostati u Poreču, ali isto nisu mislili Splićani. Prije svega se to odnosi na odličnog vratara Čarapinu koji je u završnih devet minuta nanizao četiri vrlo važne obrane, dvije Matoševiću, te po jednu Kovaču i Gruičiću. S druge strane, Nekić dva puta, te Miljak, Grgić i Domjan su pogađali i u 57. minuti je na semaforu svijetlilo 24:24. Znakovito je da je jedini gol u završnih devet minuta za domaćine postigao najmlađi na parketu, junior Rađaković koji je dvije minute prije kraja nagovijestio ipak moguću pobjedu domaćina (25:24), ali mu je u zadnjoj minuti za konačnih 25:25 uzvratio Miljak. Porečani su u završnih 40 sekundi toliko šeprtljavo izveli zadnji napad, da su dvije sekunde prije kraja izborili tek deveterac nakon kojeg je pokušaj Matoševića zaustavio Čarapina.

Dvorana SRC »Veli Jože«. Gledatelja 600. Suci: Zlatko Ladić (Sračinec) i Marijan Mraz (Trnovečki Bartolovec).

POREČ: Totić (10), Milinković (5), Borotić, Rađaković 1, Šikanjić 1, Petrić, Veselinov 3, Matošević 1, Lovrinović 1, Turković 6 (2), Kovač 2, Šporčić 6, Gorenac, Gruičić 4.

KOTEKS SPLIT: Sladoljev (9+0) 1, Čarapina (7), Maraš, Kovačić 2, Babić, Maretić, Domljan 1, Žeravica, Koljanin 3, Miljak 4, Grgić 5, Varvodić 2, Buzančić 3, Nekić 4.

Sedmerci: Poreč 3 (3), Koteks Split -. Isključenja: Poreč 8, Koteks Split 16 minuta.