Rukomet: Nexe – Poreč 33:30

29.09.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Nexe – Poreč 33:30

U unaprijed odigranom susretu 5. kola Premijer lige rukometaši "Poreča" ostali su bez bodova u Našicama u ogledu protiv, po njihovoj kvaliteti, druge momčadi u najjačem hrvatskom razredu.

U susretu tijekom kojeg niti jednom nisu uspjeli doći do poravnanja, Porečani su do polovice prvog dijela još nekako uspijevali održati kakav-takav zaostatak (9:6 – 15´), da bi u naredne četiri minute domaćin s četiri dana i samo jednim primljenim pogotkom uspio poduplati to vodstvo (13:7 – 19´).

U posljednju minutu prvog dijela rukometaši "Poreča" ušli su samo s tri koraka zaostatka (16:13), da bi do odmora primili još dva pogotka, a početkom nastavka serija je nastavljena s još četiri lopte u gostujućoj mreži (22:13 – 36´).

Šest minuta kasnije na semaforu je još bilo "plus devet" za "Nexe" (26:17), nakon čega su Porečani sedam minuta "zaključali" svoja vrata, pritom zabili šest pogodaka i tako se primaknuli domaćinu (26:23 – 49´). Stigli su gosti i na "minus dva" (28:26 – 52´), no dalje od toga se nije moglo i bodovi su ostali u Našicama.

Školska dvorana kralja Tomislava. Gledatelja: 300.

NEXE: Šunjić (1), P. Lelić (7+2), Buljubašić 3, Eter 3, F. Lelić 2, Mrđenović 3, Barišić-Jaman 7 (2), Kedžo, Markotić 2 (1), Rotim 2, Rajković (8), Obad, Kević 4, Tomašević 3, Blažević 1, Velić 3.

POREČ: Jablan (2+1), Prelac, Mataija 4, Krajinović 1, Čorić 4, Šimičić, Grd (7), Thoss 5, Ivaničev 7, Gudić 3, Rađaković 3 (1), Radošić, Miličević 3.Sedmerci: Nexe 5 (3), Poreč 4 (2). Isključenja: Nexe 4, Poreč 2 minute.