Rene Starić 15. jedriličarka do 16 godina

22.08.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rene Starić 15. jedriličarka do 16 godina

U austrijskom mjestašcu Breitenbrunn u pokrajini Gradišće, na jezeru Neusiedl na samoj granici s Mađarskom održano je osmodnevno otvoreno juniorsko jedriličarsko Europsko prvenstvo u klasi laser 4.7 na kojem se natjecalo 117 djevojaka i 215 mladića među kojima je bilo i po četvero hrvatskih jedriličarki i jedriličara. Jedina istarska predstavnica na EP-u bila je i najmlađa članica ženskog dijela reprezentacije Hrvatske, nadarena Rene Starić iz JK Horizont iz Poreča. Starić je nakon sedam plovova, pet u kvalifikacijama i dva u "zlatnoj" skupini, zauzela 49. mjesto u apsolutnom poretku i 15. mjesto u konkurenciji 42 jedriličarke uzrasta do 16 godina. Porečanka je najbolji plasman, 11. mjesto ostvarila u četvrtom plovu kvalifikacija, dok je najlošiji plasman koji joj se odbacivao, bilo 36. mjesto u završnom finalnom plovu.
Od ostalih hrvatskih reprezentativaca izvrstan uspjeh ostvarila je Opatijka Anja Hamerlitz koja je osvojila brončanu medalju sa svega četiri boda zaostatka za prvakinjom Nizozemkom Floor Vrijenhoek i tri boda za viceprvakinjom Finkinjom Monikom Mikkolom. Splićanka Ana Zelić je zauzela 60, a njena sugrađanka Lea Kuret 83. mjesto. U muškoj konkurenciji naš najuspješniji jedriličar bio je Opatijac Paolo Mavričić na 39. mjestu, slijede ga Kostrenjanin Frane Grego na 43, Opatijac Mateo Pavinčić.na 64. i Splićanin Toni Bušić na 111, mjestu. Pavinčič je ujedno bio osmi u konkurenciji 92 jedriličara u uzrastu do 16 godina.
Apsolutni prvak Europe u muškoj konkurenciji postao je Turčin Aribas Doga, dok su u uzrastu do 16 godina slavili Španjolka Irene Miras Leung i Singapurac Ryan Lo, te je stoga prvak Europe do 16 godina postao drugoplasirani u toj kategoriji Mađar Jonatan Vadnai.

K. KLARIĆ, Glas Istre

Marko Žužić u reprezentaciji
Od danas do subote na talijanskom jezeru Ledro nedaleko Trenta treću godinu zaredom će se održati ekipno jedriličarsko Europsko prvenstvo za klasu optimist, U sastavu peteročlane reprezentacije Hrvatske na tom natjecanju istarsko jedrenje zastupat će Marko Žužić iz Horizont Poreča uz Splićanina Stipu Gašpića, Opatijca Marka Gačiča, Zadranku Matiju Biloglav i Zagrepčanku Karlu Svarao. Hrvatska reprezentacija je prethodne dvije godine na ovom natjecanju, koje okuplja 16 najboljih reprezentacija temeljem uspjeha njihovih članova na pojedinačnom EP-u, ostvarivala vrlo zapažene rezultate, pa je tako 2010. godine osvojila naslov prvaka Europe, dok je lani bila četvrta. (K. K. Glas Istre)