Remek djelo Medića za bod Poreča kod Dubrave – RK Dubrava-RK Poreč 29:29 (14:16)

27.02.2017. 00:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Remek djelo Medića za bod Poreča kod Dubrave – RK Dubrava-RK Poreč 29:29 (14:16)
2017-02-27_00h55_39

Kako HRS ima poteškoća sa zapisnicima sa susreta, prenosimo Vam njihov tekst u vezi velikog boda kojeg je RK Poreč danas osvojio na gostovanju kod Dubrave. Porečani su tako jedina momčad koju dosad nisu porazili rukometaši Dubrave.

Zanimljiva utakmica odigrala se u nedjelju navečer u sportskoj dvorani u Dubravi gdje je prvoplasirani klub Premijer lige ugostio Poreč. Početak susreta bio ne neizvjestan pa je i rezultat bio izjednačen. Međutim, serijom pogotka Poreč je stigao do četiri pogotka prednosti.

Promašaji Dubrave dodatno su im pomogli da se rezultatski odvoje, ali i dobra igra i u obrani. Zadnje minute prvog dijela donijele su pomalo nervoznu igru Poreča što je rezultiralo isključenjima te je Dubrava uspjela smanjiti svoj zaostatak na dva pogotka.

U nastavku je Dubrava prijetila, ali Poreč se odupirao sve do 41. minute kada je Dubrava uspjela izjednačiti. Nakon izjednačenja nije im dugo trebalo da prijeđu u vodstvo, a na +3 prednost su podigli u 53. minuti. Zadnja minuta susreta ipak je donijela neizvjesnost. Poreč je zabio za 29:28, Dubrava u idućem napadu napravila probijanje pa su gosti dobili zadnji napad za izjednačenje.

Međutim, nakon faula i isključenja Poreču je ostalo samo da puca preko bloka iz deveterca. Iako se činilo nemogućim prepucati visoki “zid” Dubrave, Petar Medić napravio je nemoguće zabio za 29:29 i veliko slavlje Porečana u Dubravi.

Baš Medić bio je najbolji strijelac Poreča s deset pogodaka, a Moreno Car skupio je 11 obrana. Dubravu je predvodio Janko Kević s 11 pogodaka dok je Igor Totić na vratima upisao 13 obrana. Remi je Poreču donio 15 bodova na tablici s čime se izjednačio s četvrtoplasiranom Goricom, a Dubrava je i dalje ostala vodeća.