Porečki Maximvsi na Državnom atletskom dvoranskom prvenstvu u Rijeci

17021605_1251999924835633_9008906947296552754_n
27.02.2017. 01:08; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki Maximvsi na Državnom atletskom dvoranskom prvenstvu u Rijeci

Protekle subote, 25.02., u Rijeci na Kantridi održano je atletsko dvoransko prvenstvo države za mlađe kadete i mlađe kadetkinje.
Najuspješnija je bila Matea Čerina iz Benkovca koja je postavila novi mlađe kadetski dvoranski rekord u skoku u dalj (iz zone odraza) skočivši 5,42 m dok je na 60 m je u finalu izjednačila svoj dva tjedna stari rekord 7,90.
U kvalifikacijama na 55 m prepone Lucija Grd istrčala je 9,06 što je novi rekord za ovaj uzrast. Dva naslova osvojio je i Marko Orešković i to na 60 m (8,09) i u skoku u dalj (5,32 m).

Porečki Maximvsi također su imali svoje predstavnike na tom elitnom natjecanju, kad su u pitanju mlađe kategorije.
Andrea Matić i Nora Mendica nastupile su u utrci na 60 m i u skoku u dalj.
U konkurenciji među 60-tak djevojaka, Nora je bila solidna, 49. mjesto u utrci (rezultat 9,77), a u skoku u dalj, 47. mjesto (rezultat 3,75), dok je Andrea standardno bila odlična.
Prvo je u skoku u dalj zauzela 12. mjesto, doskočivši na 4.53, dok je u utrci po skupinama zauzela 1. mjesto u svojoj skupini i plasirala se u finale sa ukupno 8. vremenom.
U finalu je ponovo istrčala svoj najbolji rezultat 8,53 i zauzela na kraju odlično 8. mjesto.