najbolje djevojčice
24.11.2019. 23:37; ; Početna / Sport i rekreacija / Pulski jedriličari dominantni na Prvenstvu Hrvatske u Poreču, Nika Fornažar iz Horizonta osvojila broncu !

Nika Fornažar, mlada jedriličarka Horizont Poreča, osvojila je brončanu medalju u konkurenciji djevojčica na prvenstvu Hrvatske u klasi optimist za uzrast do 12 godina, odnosno regati Crofish koju je njen matični klub priredio od petka do nedjelje, 22. do 24. studenog.

Premda je nakon dva dana jedrenje i tri održana plova Fornažar držala izvrsno šesto mjesto u apsolutnom poretku, odnosno bila druga djevojčica, u nedjelju, posljednjeg dana prvenstva, nakon još dva plova u apsolutnom se poretku spustila za jednu poziciju, na ukupno sedmo mjesto. U konkurenciji djevojčica Niku je pretekla Barbara Perušić iz kostrenskog Galeba koja je osvojila srebro, dok je prvakinja Hrvatske postala Ema Grabar iz pulske Uljanik Plovidbe koja je vodeću poziciju kod djevojčica u ruke uzele još nakon prvog plova, te na koncu u apsolutnom poretku osvojila broncu. Fornažar je s osvojenom brončanom kolajnom još jednom dokazala svoju nadarenost nakon što je prošle godine na prvenstvu u Starom Gradu na Hvaru postala državna prvakinja.

Prvenstvom u Poreču dominirali su pulski jedriličari koji su u apsolutnom poretku zauzeli prva četiri mjesta. Prvak Hrvatske postao je Edi Jurman iz Uljanik Plovidbe, dok su drugo i treće mjesto osvojili njegove klupske kolege Luka Lorencin i Ema Grabar, a na četvrto se mjesto plasirao Šime Bosna Rusković iz Vege koji je ujedno bio treći u konkurenciji dječaka.

U ukupnoj konkurenciji 79 jedrilica iz 17 klubova od ostalih predstavnika kluba domaćina prvenstva Horizont Poreča, Iskra Ivančić je na koncu zauzela vrlo dobro 20. mjesto, Noa Macinić 30., Frenco Enrico Suarez Radin 58., Karla Krajina 62., Noa Križmanić 65., a David Nicoletti 71. mjesto. Nicoletti je ujedno dobio nagradu za najmlađeg dječaka na prvenstvu sa najmanje jednim odjedrenim plovom (David je uspješno okončao tri plova).

U odličnoj organizaciji JK Horizont Poreč na regatnom polju u akvatoriju van uvale Peškera prvenstvo Hrvatske, odnosno regata Crofish je održana u sklopu programa istoimenog velikog sajma ribarstva i sportova na vodit. Stoga je svečana dodjela pehara i medalja održana u dvorani Žatika u kojoj se sajam održavao, a nagrade je između ostalih najboljima podijelio porečki gradonačelnik Loris Peršurić.