Probijena psihološka blokada na proljetnim gostovanjima – RK Bjelovar-RK Poreč 29:36 (12:19)

15.03.2015. 13:40; ; Početna / Sport i rekreacija / Probijena psihološka blokada na proljetnim gostovanjima – RK Bjelovar-RK Poreč 29:36 (12:19)
2015-03-15_13h37_37

Napokon je prekinut gostujući post Porečana. Istina, Bjelovar je momčad daleko ispod njihovog, ali bio je i Ivanić koji ih je porazio. Psihološka blokada probijena je suverenom predstavom.

Vrlo efikasno otvaranje obje momčadi koje su se stizale „gol za gol“, a deseta minuta donijela je 6:6 i Vidakovićev pogodak. Ubrzo nakon toga odljepljuju se Porečani pa je u 18. minuti 8:10, a tri minute Pahanić pogađa za 8:12.

Kako je vrijeme odmicalo prema kraju prvog dijela, tako je prednost gostiju rasla, a vratar Sorić bolje branio. Ipak, u nastavku je on popustio, pa su na krilima Ezgete domaći stigli do, za njih, obećavajućih 17:21.

Ipak, previše je iskustva i kvalitete bilo večeras u rukama igrača Poreča da bi ih Bjelovarci  iznenadili pa je u 44. minuti Thoss vratio na zadovoljavajućih 21:27. Do kraja susreta gosti su mirno priveli susret kraju.

Kod Bjelovaraca jedini raspoložen Toni Ezgeta dok je goste predvodio maestralni Vedran Mataija sa šest pogodaka i čak osam asistencija. Uzoran je bio i Rađaković sa osam pogodaka, ali i vratar Marin Sorić s devet obrana.