Dujanić odlučio istarski derbi – NK Jadran-NK Buje 1:0 (0:0)

15.03.2015. 13:34; ; Početna / Sport i rekreacija / Dujanić odlučio istarski derbi – NK Jadran-NK Buje 1:0 (0:0)
2015-03-15_13h33_05

Pobjedi Jadrana  na Velom Joži nema zamjerki, ali teško je reći da je ostvarena uz sjajnu igru. Ipak, tri važna boda su u „džepu“ trenera Kukučke, a Buježi se okreću novom istarskom derbiju, stiže im labinski Rudar sljedeće subote.

Rastrgana igra sa laganom inicijativom domaćina bila je na „rasporedu“ u Poreču, a u osmoj minuti domaći su imali prigodu povesti nakon dosuđenog indirektnog udarca za njih na 12 metara od Milocanijevog gola. Ipak, udarac Dujanića je bujska obrana odbila u korner.

U 28. minuti jedinu prijetnju imali su Buježi kada je udarac Uzelca glavom otišao pored gola. Tri minuta kasnije Šendula prolazi po lijevoj strani i sa 40 metara pogađa centaršutom Tikasa koji s desetak metara glavom šutira ispod grede, a Milocani sjajnom intervencijom odbija u korner.

Iz tog kornera nastala je gužva u šesnaestercu Buježa, a Dujanić je sa sedam metara pogodio vratnicu. U nastavku toliko priželjkivani pogodak za Šajete. Igrala se 63. minuta kada je Dujanić poveo kontru i pogodio s 25 metara. Buježi su zaprijetili u posljednjoj minuti, ali je udarac Antunovića otišao pored gola pa je ostalo 1:0.