Premijer liga rukometaša: Poreč – Gorica 25:20

10.10.2013. 00:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Premijer liga rukometaša: Poreč – Gorica 25:20

Očigledno je da su u jučerašnjoj unaprijed odigranoj utakmici 6. kola Premijer lige rukometaši Poreča mislima već bili na putu za Rusiju, gdje ih u nedjelju očekuje susret 2. kola Kupa EHF, s obzirom na to da su protiv posljednjeplasirane momčadi lige, apostrofirane uoči susreta kao lakšeg protivnika, muku mučili da bi došli do pobjede.

Doduše i gosti su pokazali da znaju igrati, i to poprilično solidno, pa se za bodove trebalo itekako potruditi. Na kraju je presudila poznata porečka igra u kojoj pretrče protivnika i daju niz lakih golova te stvore razliku koju ne puštaju, za što im je večeras trebalo punih 50 minuta.

Početak utakmice donio je obostrano živu igru u kojoj su ipak bolje bile obrane i podosta raspoloženi vratari, pa su tako u prvih deset minuta postignuta svega tri gola sa svake strane (3:3). Uspješniji nisu napadači bili ni sljedećih pet minuta, pa su na svaki konto pridodana po dva gola te je rezultat bio u “egalu”, 5:5. Nešto neučinkovitijem napadu porečkih rukometaša pridonio je i izlazak Mataije u 9. minuti zbog lakše ozljede, čime je domaćin ostao bez ubojite kontre.

U tim je trenucima Porečane vukao Thoss te Cvitković na golu koji je u prvoj četvrtini utakmice sakupio čak sedam obrana. U 23. minuti došli su Porečani golom Galijota i prvi put na utakmici do dva gola prednosti (9:7), koju su održavali do 28. minute. Tada je gostujuća momčad zaradila duplo isključenje što su rukometaši trenera Ilića u naredne dvije minute iskoristili tek za “plus 3” na poluvremenu (12:9).

Nakon tri minute drugog dijela Rađaković je donio domaćinu povećanje prednosti (13:9). Kasnije su gosti u dva navrata presjekli dodavanje domaćina i njihovim glavnim oružjem, kontrama došli na samo gol zaostatka (13:12). Previše su porečki rukometaši kružili oko obrane Goričana i dugim napadima tražili prolaz prema golu, što je dovelo do dosta umaranja i nepotrebnih “batina”, čime su pogodovali gostima da drže aktivan rezultat. U takvoj igri ipak je Rađaković dvaput dobro istrčao i pogodio s krila, na što se nadovezao Thoss, pa je u 47. minuti prednost ponovno bila malo osjetnija (18:14).

Ušao je minutu nakon toga u igru i Mataija, pa je igra Porečana odmah ubačena u brzinu više te je u sljedećih pet minuta odlučen susret. Najprije je Mataija dva puta dobro na crti proigrao najboljeg strijelca na utakmici Rađakovića koji je imao stopostotan učinak (devet golova iz devet pokušaja), potom i Galijota koji su pogodili, a onda je i on sam stavio točku na odvajanje koje je do 56. minute naraslo na “plus 7” (25:18). Tako je do kraja za domaćina utakmica bila samo formalnost.

Utakmica 6. kola Premijer lige rukometaša: Poreč – Gorica 25:20 (12:9). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 150. Suci: Hunjadi i Zečević (oba Zagreb).

POREČ: Cvitković, Ćosić, Mataija, Perhat, Thoss, Petrić, Gudić, Popović, Galijot, Rađaković, Buvinić, Prelac.

GORICA: Ceković, Bura, Ferenčina, Laljek, Senta, Nedić, Bonić, Matijević, Turan, Dijanić, Matanović, Seferović, Petrić, Valentaković, Goršeta, Nikić.

Sedmerci: Poreč 3 (3), Gorica 4(3). Isključenja: Poreč 4, Gorica 10 minuta.