PREMIJER HMRL/VINKOVCI: RK Spačva-RK Poreč 31:26 (14:13)

11.10.2014. 23:21; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/VINKOVCI: RK Spačva-RK Poreč 31:26 (14:13)
2014-10-11_23h19_42

piše: Arman Zalihić, istrasport.eu

Samo dvojica, Krajinović sa deset i Buvinić s tri postignuta gola manje, bila su nedovoljna da bi porečki rukometaši na Bosutu izbjegli prvi prvenstveni poraz. Nada je tinjala do 50. minute, ali je po prvi put ove sezone završnica Porečana bila katastrofalna.

Počelo je obećavajuće za domaće, Šarenac je u trećoj minuti udvostručio početnu prednost koju im je osigurao Šijaković, minutu prije toga. Na gol Rađakovića u sedmoj, uzvraćaju Mišić i Šijaković, pa Vinkovčani u osmoj minuti imaju prvi put +3, bilo je 4:1.

Na +4, prvi put ih odvodi Babić u 17., ali uporni gosti, ponajviše zahvaljujući Krajinoviću koji pogađa dva puta uzastopno, u 20.minuti, dolaze na korak zaostatka, 7:8. Nakon Mišića i Rađakovića, nova dva gola domaćina, pa je u 24. ponovno +3. Tu prednost bilježimo još jednom, nakon gola Vukušića, dvije minute prije odmora, a onda 1:3 u samoj završnici prvog dijela, zadnji je pogodio Mataija za obećavajućih 14:13 na predahu.

U prve dvije minute nastavka po dva gola u obje mreže, a onda u 34. minuti prvo poravnanje na utakmici, Buvinić je pogodio za 16:16. Uzvraćaju Šarenac i Ranogajec pa Spačva u 36. ponovno bježi na dva gola prednosti. Tri minute posta prekida svojim trećim golom danas Androš za novo +3 domaćina u 39. minuti.

Uporni Porečani uspijevaju u naredne dvije minute, golovima Krajinovića i Buvinića, doći na gol zaostatka, ali ne daju se ni domaći pa i oni uzvraćaju s dva uzastopna gola. Nova dva za goste postiže Buvinić, ali uzalud kad isto čine i Šarenac i Šijaković, pa u 47. Vinkovčani i dalje biježe tri gola, bilo je 23:20.

Pitanje pobjednika riješili su Šarenac i Mišić čijim golovima Spačva u 51. minuti odlazi na nedostižnih 25:20. Zadnji trzaj Ilićevi rukometaši rade u 54., Krajinović je dva puta pogodio za 26:23.  Već u narednoj Mišić svojim trećim golom večeras vraća na +4, a Stojanović u 56. razbija sve iluzije gostiju da se mogu vratiti u susret.

U samoj završnici raspoloženi Marko Krajinović s nova dva gola spašava Porečane od potpunog potopa u koji ih je pokušao gurnuti Šarenac. Na kraju sve okončava sa ipak neočekivanih pet golova razlike za Vinkovčane, semafor se zaustavio na 31:26.