PREMIJER HMRL/UMAG: MRK Umag-RK Poreč 32:23 (12:10)

28.11.2016. 18:16; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/UMAG: MRK Umag-RK Poreč 32:23 (12:10)
2016-11-28_18h15_46

Lakše od očekivanog, ali potpuno zasluženo, slavili su rukometaši Umaga u istarskom derbiju. Nažalost, pomalo su se u prvi plan gurnuli suci koji danas nisu bili na visokom nivou.

Odigralo se izuzetno borbenih trideset minuta u prvom dijelu. Poreč je krenuo sa Valinčićem na srednjem vanjskom, ali su „živjeli“ od „bombi“ Petra Medića koji je postigao pet od osam golova Porečana iz igre u prvom poluvremenu.

S druge strane, Umažani su najviše prijetili preko krila, postigli su im dotad osam od 12 prvih golova domaćina. Malo je „sasjekao“ Umažane crveni karton Ravnića u 28. minuti, a treba reći kako je osječki dvojac nervirao obje strane cijeli prvi dio svojim pomalo čudnim odlukama.

Gostima je presudio loš ulazak u drugi dio. U prve četiri minute drugog poluvremena Severec i Lukačec postigli su po dva pogotka, Sinčić je nadodao jedan i semafor je pokazivao 17:12, jer su i Gudić i Medić tresli mrežu za goste. Do kraja se samo „odradila forma“.

Kod domaćih najbolji mladi reprezentativac Marin Sinčić sa sedam golova (i samo jednim promašajem), a Umažane je u kratko vrijeme podignuo i vratar Tomislav Milinković sa četiri obrane (37%). Kod gostiju previše usamljen Petar Medić sa devet pogodaka.