PREMIJER HMRL-L.ZA PRVAKA/POREČ: RK Poreč-RK CO 21:34 (12:15)

rukomet19623p
29.04.2014. 22:03; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL-L.ZA PRVAKA/POREČ: RK Poreč-RK CO 21:34 (12:15)

Apsolutni vladari hrvatske rukometne scene od neovisnosti države, momčad Croatia Osiguranja večeras je u Velom Joži još jednom demonstrirala svoju moć i nedodirljivost za ostatak lige.

Počelo je golom Vuglača u prvoj, Rađakovićevim poravnanjem minutu kasnije, a nastavljeno s dva ista scenarija, zadnji golom Thossa u šestoj. Slijede tri „posne“ minute koje prekida Kovačević u 10. golom za prvih +2 gostiju. U ritmu -1/+2 igralo se do Horvatovih 7:9 u 19. minuti.

Dvije minute kasnije Brozović pogađa za +3, da bi, pet minuta prije odmora Horvat odveo goste prvi put do četiri gola prednosti, bilo je 9:13. Slijedi mini-serija „bordo momčadi“ koju zaključuje Thoss golom za 12:13 u 28. minuti. No, završnica prvog dijela ponovno je u znaku Zagrepčana koji golovima Šebetića i Horvata na predah odlaze sa ipak solidnih +3, okončano je 12:15.

Nastavak je otvorio Galijot, ali uzvraćaju Horvat i Josip Valčić pa Zagrebaši u 34. ponovno bježe četiri koraka. Rađaković smanjuje u 36. minuti, uzvraća Horvat u narednoj, a Obranović minutu nakon toga po prvi put diže prednost svoje momčadi na pet golova.

Pitanje pobjednika, ako ga je večeras u Velom Joži uopće i bilo nagovješteno u 41. kad je Josip Valčić poentirao za prvih +7 svoje momčadi, teško dostižnih 15:22, a riješeno šest minuta kasnije nakon Matulićevog gola za 18:27. Do kraja bilo je to puko „otaljavanje“ posla u kojem je prednost gostiju u 57. minuti dosegla do rekordnih +13, bilo je 19:32, razlika s kojom je i okončan susret, 21:34.