Porečki daljinski plivači uspješno nastupili u Zagrebu na HP Zagreb open maratonu

10.07.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki daljinski plivači uspješno nastupili u Zagrebu na HP Zagreb open maratonu

Na maratonu, koji se plivao u dužini 5000 m u jezeru Jarun, nastupilo je 14 predstavnika porečkog Kluba za daljinsko plivanje uprkos činjenici da veliki broj plivača PK Poreč više ne nastupa zbog kroničnog pomanjkanja mogućnosti za treninge. Predstavnici KDPSR Poreč ostvarili su izvrsne rezultate i osvojili nekoliko medalja.
Prema očekivanju najuspješnija je bila Anja Trišić osvojivši 2. mjesto u apsolutnoj kategoriji za žene iza Karle Šitić. Među muškima najbolji plasman u apsolutnoj kategoriji ostvario je Žarko Salopek osvojivši 20. mjesto, a iza pobjednika Roka Kerina zaostao je 14 minuta.
Izvrsne rezultate ostvarili su predstavnici KDPSR Poreč posebno po starosnim kategorijama, a detaljnije možete pogledati u privitku.
Osim Anje Trišić, Žarka Salopeka i Gorana Viškovića, koji su otplivali svoje odlične rezultate, posebno moramo pohvaliti i Luku Jakima kojemu je ovo bio prvi nastup u Cro Cup maratonu.