Porečki Maximvsi nastupili na Državnom prvenstvu za mlađe juniore u Karlovcu

286397031_497750508815873_375340973405331805_n
06.06.2022. 09:59; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki Maximvsi nastupili na Državnom prvenstvu za mlađe juniore u Karlovcu

U Organizaciji AK Karlovac proteklog vikenda je u Karlovcu održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke. Već prvog dana natjecanja postignuto je pet državnih rekorda i to 4 mlađejuniorska i jedan kadetski.

U finalnoj utrci na 100 m za mlađe juniore pobijedio je Roko Frakaš s novim hrvatskim mlađejuniorskim rekordom 10,44 te sada dijeli 6. mjesto na hrvatskim tablicama svih vremena. U kvalifikacijama na 100 m Toma Batistić je trčao 10,99 što je novi hrvatski kadetski rekord i tako postao prvi kadet koji je 100 m istrčao ispod 11 sekundi. U utrci na 110 m prepone (0,914) za mlađe juniore hrvatski rekord postavio je Janko Kišak pobijedivši sa 13,94.

Posebno je zanimljivo bilo u utrkama mlađih juniorki na 100 m. Već u kvalifikacijama novi mlađejuniorski rekord 11,93 je istrčala Vita Penezić, da bi u finalnoj utrci slavila Lara Jurčić s novim rekordom 11,86.

Dodajmo ovome i izvrstan rezultat Jane Koščak na 100 m prepone (0,762) koja je u kvalifikacija istrčala 13,55, što je samo 3 stotinke sekunde slabije od hrvatskog rekorda, a u finalu je trčala 13,57.

Od porečkih Maximvsa nastupilo je troje atletičara.

• Andrea Matić bila je vrlo dobra na utrci 100 metara, gdje je ostvarila ukupno 14. vrijeme sa novim osobnim rekordom 12,95.
  • Luca Vinkerlić bio je ukupno 15. u utrci na 100 metara istrčavši tu dionicu za 11,81.
  • Luca je nastupio još i u skoku u vis, te osvojio 5. mjesto sa preskočenih 170 cm. Trebao je nastupati i drugog dana natjecanja u disciplini 400 metara sa preponama, gdje je bio kandidat za postolje, međutim zbog zdravstvenih razloga u dogovoru sa trenerom otkazali su nastup.

Nastupio je i kadet Oliver Bilić koji je bio 10. u disciplini skoka u vis sa preskočenih 165 cm.

Čestitke mladim Maximvsima na postignutim rezultatima.