Porečke ritmičke gimnastičarke nastupile na Državnom prvenstvu u Puli

IMG_5236
19.06.2023. 08:44; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičke gimnastičarke nastupile na Državnom prvenstvu u Puli

U subotu je u Puli održano 32. Državno prvenstvo u ritmičkoj gimnastici u slobodnom B programu na kojem se je natjecala 101 gimnastičarka iz 12 hrvatskih klubova.

Pod vodstvom trenerica Ane Vukoje i Natalije Tvrtković, te sutkinje Laure Božić porečki klub je predstavljalo 11 gimnastičarki.

U kategoriji  mini Paola Puškarić je osvojila 9. mjesto, a Lana Đurić 15. mjesto u vježbama bez rekvizita.
U kategoriji mlađih kadetkinja Gala Velenik je osvojila ukupno 14. mjesto ( 10. u vježbi sa obručem, te 17. u vježbi bez rekvizita).
U kategoriji kadetkinja Umma Ramadani je osvojila ukupno 1. mjesto ( 2. sa obručem, 3. sa loptom),  Olja Trbović je osvojila ukupno 3. mjesto ( 1. sa loptom, 9. sa obručem), a Luana Milotić je osvojila ukupno 16. mjesto (14. sa loptom, 18. sa obručem).
U kategoriji juniorki Marie Lou Čugalj je osvojila ukupno 3. mjesto (5. sa obručem, 6. sa loptom),  Lea Jugovac je osvojila ukupno 16. mjesto ( 3. sa loptom, 22. sa obručem), Mia Tubaković je osvojila ukupno 20. mjesto (16. sa obručem, 19. sa loptom), a Lara Cramer je osvojila ukupno 24. mjesto (18. sa loptom, 25 sa obručem).
U kategoriji seniorki Ana Cvitković je osvojila ukupno 5. mjesto (4. sa obručem, 8. sa čunjevima.)

Porečanke uzimaju kratki odmor u radu i nastavljaju sa ljetnim kampom i pripremama od 10. srpnja, dok juniorska reprezentativka Gresa Ramadani nastavlja sa pripremama za Svjetsko prvenstvo koje se održava 07.-.09. srpnja u Rumunjskoj.