Porečke odbojkašice pobijedile ŽOK Osijek i najvjerojatnije osigurale ostanak u Superligi !

87460840_2803013613111113_5928225195528552448_o
24.02.2020. 14:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice pobijedile ŽOK Osijek i najvjerojatnije osigurale ostanak u Superligi !
Odbojkašice Poreča pobijedile su i treću utakmicu u nizu, ovoga puta ekipu ŽOK Osijek rezultatom 3:0 (25:10; 25:20; 25:22) za 70 minuta igre.

Od samog početka utakmice porečke odbojkašice krenule su maksimalno, siguran prijem, igra u obrani i blok, a što je bilo možda odlučujuće odlična igra tehničarke Rudy Renko Ilić koja je razigrala loptama kompletnu ekipu tako da su napadi bili brzi i sigurni.
Kroz sva tri seta imponirala je sigurna igra Porečanki koje jednostavno nisu dale gošćama šansu da se vrate u utakmicu.

Igra Osječanki u drugom i trećem setu pokazala je dijelom njihovu kvalitetu, na što su naše cure odgovarale sa sve boljom igrom. Vrijedi izdvojiti pobjedničke poene trećeg seta koje je odigrala Lea Banko pri rezultatu 23:22, prvo je razornim smečom donijela 24 poen, a zatim as servisom zaključila utakmicu.

Ovim pobjedom odbojkašice Poreča osigurale su opstanak u Superligi, za teoretsku  potvrdu opstanka potrebna im je još pobjeda u Poreču protiv ekipe Olimpika ili Splita, što uz ovakvu igru ne bi trebao biti veći problem.

Poreč slijedeće dvije utakmice igra u Splitu, a prva domaća utakmica igrat će se 14. ožujka što bi trebala biti i definitivna potvrda ostanka u Superligi.

Poreč je nastupio u sastavu : Nina Boras, Nika Levak, Rudy Renko Ilić, Lea Banko, Matea Vekić, Larisa Pauletić, Rebecca Scoria, Helena Plazinić, Erika Momić, Morgan Broke Marie, Karla Udovičić, Marina Ćorić. Trener Cristian Piazzese