Porečani do troboda kod favoriziranog Grobničana GROBNIČAN – JADRAN 1:2 (1:0)

29.08.2021. 19:43; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani do troboda kod favoriziranog Grobničana GROBNIČAN – JADRAN 1:2 (1:0)
Grobnican-Jadran

Nisu velike nade davane igračima Jadrana prije ove utakmice danas, piše istrasport.eu.
Na Mavrincima su čitavo ljeto kroz priču napadali drugu ligu, odnosno viši rang takmičenja, no Perković je prizemljio domaćina u posljednjim trenucima susreta.

Sam tijek susreta nije naslutio tako nešto. Grobničan je bio opasan, relativno dominantan kroz prvo poluvrijeme i do vodstva su stigli tijekom prvoga dijela pogotkom Prtenjače. Goste je i u tom periodu  u nekoliko navrata spašavao danas briljantni Antonio Pavlić

No, Šuranove su se trupe probudile u nastavku. Kombinatorikom, posjedom lopte, ali i ubojitošću te promjenom samog sustava igre iznenadili su domaćina pa je najprije Sumić poentirao za 1:1 sa 18 metara iskosa u suprotni kut, a u samoj završici susreta Perković je iz kontranapada donio vrlo vrijednu pobjedu Jadranu na najtežem mogućem gostovanju na početku nove trećeligaške sezone.

MAVRINCI – Igralište Mavrinci – Treća HNL Zapad  – 1. kolo. – SUDAC: Vedran Jelenčić (Kastav), Pomoćnici: Luka Pajić (Rijeka), Diego Biljuh (Marčana)

GROBNIČAN – JADRAN 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Prtenjača 26′, 1:1 Sumić 70′, 1:2 Perković 90′

Žuti kartoni: Brdar, Srok, Golić (Grobničan), Abramović, Bernobić (Jadran)

GROBNIČAN: Curać, Golić, Miculinić, Brdar, Pilčić, Matković, (od 87. Babić), Brekalo, (od 64. Malkić), Gundić, Batarelo, Prtenjača, (od 74. Blašković), Babić (od 74. Tešić)

Trener: Dušan Gruevski

JADRAN: Pavlić, Ilić, Al Tharwan, Lepinjica, Ivetić, (od 90. Leko), Sumić, Marinković, (od 46. Vlizlo),  Abramović, Ereiz, Terlević, (od 66. Perković), Bernobić

Trener: Dalibor Šuran