Poreč – Croatia osiguranje 28:35

17.03.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Poreč – Croatia osiguranje 28:35

Porečki rukometaši očekivano nisu uspjeli iznenaditi daleko kvalitetnije "Croatia osiguranje" koje je slavilo sigurnu pobjedu. Pred ispunjenim tribinama "Velog Jože", odigrali su odličnih 25 minuta tijekom kojih su bili potpuno ravnopravan suparnik renomiranom gostu.

Domaćini su u petoj minuti imali i vodstvo 3:1, zadnji put vodili su u 12. minuti (6:5), a u 25. minuti zaostajali tek jedan gol (9:10). No, tada se dogodio prijelomni trenutak utakmice, kada je isključenjem Galijota do kraja prvoga dijela "pukla" čvrstoća igre Porečana. Na njihovu nesreću, i Pešić je bio raspoložen na suparničkim vratima što je gostima u nastavku omogućilo niz lakih golova.

U završnih pet minuta prvoga dijela te u početne dvije minute nastavka "CO Zagreb" je napravio seriju 8:1 i od svog spomenutog vodstva 10:9 otišao na ogromnih 18:10 s čime je pitanje pobjednika praktički bilo zaključeno.

U završnoj četvrtini imali su porečki rukometaši vrlo zapažen period kada su se do 54. minute spustili na svega "minus pet" (23:28), ali je tada trener gostiju Ivica Obrvan pozvao minutu odmora i posložio stvari nakon čega su Gojun i Štrlek golovima ponovno podigli vodstvo "CO Zagreba" (30:23) koji je utakmicu mirno priveo kraju.

Dvorana SRC-a "Veli Jože". Gledatelja 1.000. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka).

POREČ: Sladoljev (8+1), Tomaić (1+0), Tarabochia 8 (1), Mataija 3, Galijot 3, Vujić 5, Perhat 1, Čorić 1, Šimičić, Žužić, Beganović, Gudić, Rađaković 1, Thoss 3, Topić, Miličević 3.

CROATIA OSIGURANJE: Pešić (13), Šego (2), Škof (2+0), Marić, Kopčo 1, Stepančić 4, Kopljar 4, Matulić, Jaškić 1, Špiler 7, Gojun 3, Štrlek 9 (3), Bogunović 1, Balić 1, Gal 4.Sedmerci: Poreč 2 (1), Croatia osiguranje 4 (3). Isključenja: Poreč 6, Croatia osiguranje 10 minuta.