Poraz rukometaša Poreča u Velikoj Gorici

20220312_195258
13.03.2022. 09:40; ; Početna / Sport i rekreacija / Poraz rukometaša Poreča u Velikoj Gorici

Rukometaši Poreča u sklopu četvrtog kola Lige za prvaka poraženi su od Gorice 29:26 (16:13). U zanimljivoj utakmici, koja je započela vodstvom Poreča te s dobrim obranama vratara s obje strane, domaći sastav pokazao je koncentriraniju igru u drugom dijelu i slavio.

Trener Ilija Lovrinović i u ovaj susret ušao je bez nekoliko bitnih igrača, ali na samom startu ti se izostanci nisu jako osjetili. Kontrom Luke Vučića, Poreč je poveo 2:0, a zatim držao prednost do osme minute. Tada Gorica poravnava preko Frana Tomašića, a ubrzo i prelazi u vodstvo. Poreč je cijelo vrijeme bio u priključku, no izgubljene lopte dolazile su na naplatu pa je samim time Gorica na poluvrijeme otišla s +3 (16:13).

U nastavku, Poreč je dobro izgledao prvih deset minuta i stigao na gol zaostatka (19:20) uz potporu vratara. Prava promjena događa se oko 45. minute kada se na nove greške Poreča nadovezao Tomislav Sladoljev sa nekolioko obrana i sastav Andrije Nikolića bježi na +7 (27:20) serijom 4-0. Ovoga puta uz obrane porečkih vratara, Poreč se ipak uspijeva vratiti u susret, ali tek dovoljno da smanji zaostatak na minus tri (26:29), što je bio i konačan rezultat.

U redovima Poreča najefikasniji je bio Luka Vučić sa šest pogodaka, dok su po pet upisali Karlo Moslavac i Tomislav Bošnjak. Na vratima je Erik Krbavčić upisao pet obrana (5/11), dok je David Vladić imao njih 11 (11/34). Goricu je predvodio Juro Čakarić s devet golova, a Tomislav Sladoljev upisao je 14 obrana.

Pred igračima Paket24 Premijer lige sada je reprezentativna stanka, a Poreč se Ligi za prvaka vraća 26. ožujka kada će snage odmjeriti s Varaždinom 1930.

Utakmica koja nije bila na visokom nivou, ali zaslužena pobjeda Gorice. Mi smo imali previše tehničkih grešaka da bi se mogli nadati nečemu više iz ovakvog susreta, rekao je trener Ilija Lovrinović nakon utakmice.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 4. kolo:
HRK Gorica – RK Poreč 29:26 (16:13)

HRK Gorica: Sladoljev 14 obrana, Turčić 1 obrana, Jozepović; Ceković 4, Turkalj, Laljek 8, Huremović, Baković, Šalić, Čakarić 9, Solariček, Svržnjak 3, Tomašić 3, Novak, Cikatić 1, Gal 1
Isključenja: 4 minute (Ceković 2, Cikatić 2)
Sedmerci: 2/2

Poreč: Krbavčić 5 obrana, Vladić 11 obrana; Muranović 2, Gavran Thoss 2, Krajcar 2, Vučić 6, Đukanović 1, Petrov 1, Popović, Malinarich 1, Čipraka, Moslavac 5, Bošnjak 5, Ljubić 1
Isključenja: 10 minuta (Krajcar 4, Vladić 2, Moslavac 2, Vučić 2)