Podjela bodova u Pazinu: Pazinka – Jadran 1:1

20.09.2020. 21:15; ; Početna / Sport i rekreacija / Podjela bodova u Pazinu: Pazinka – Jadran 1:1
Pazinka-Jadran

[piše: Elvis Uravić, istrasport.eu] Istarski derbi Pazinke i Jadrana ponudio je zanimljivih 90 minuta. Utakmicu su sigurno uljepšali i navijači oba kluba, Šajete Boysi i Plava Legija koji su zdušno i korektno bodrili svoje nogometaše.

U zapisniku susreta neočekivano je osvanuo napadač Emanuel Valenta, očito novo pojačanje tajnovitih Porečana te je baš on, u 39. minuti doveo u vodstvo momčad Jadrana.

Ipak, treba spomenuti i početak, točnije, treću minutu kad domaći traže jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom gostujućeg braniča te šansu Mate Ivetića u 28. minuti.

No, ono što nije zabio u prvom, mladi napadač “spremio” je u 67. minuti te tako donijevši Pazinjanima novi remi, treći u četiri susreta. Oba kluba sada čekaju novi istarski derbiji – Rudar će u Poreč, a Pazinka u Novigrad.

PAZIN – Gradski stadion – III HNL ZAPAD – 3. KOLO
SUDAC: Petar Jerbić (Velika Gorica) POMOĆNI SUCI: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Dario Pranjić (Dugo Selo) DELEGAT: Dragan Bobanović (Rijeka)

PAZINKA – JADRAN 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Valenta 39´, 1:1 Ivetić 67´

Žuti kartoni: Krajcar, Rudela (Jadran); Perković, Ilić, Užila, Tomić, Banić (Jadran)

JADRAN: Denić, Pavat E. (od 84. Buždon), Batel, Rojnić, Pinčan, Rudela, Ivetić, Rabar, Ivetac (od 76. Pavat N.), Matika, Krajcar.
Trener: Mirko Matika

JADRAN: Pavlić, Ilić, Mofardin, Užila, Lepinjica, Perković (od 76. Maružin), Herak (od 68. Tomić), Sumić, Valenta, Radman (od 90. Tikas), Bernobić.
Trener: Dalibor Šuran