Valfresco Uskrs S

Pobjeda rukometaša Poreča na otvaranju sezone DUBROVNIK – RK POREČ 21:33 (9:14)

26.09.2020. 20:44; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda rukometaša Poreča na otvaranju sezone DUBROVNIK – RK POREČ 21:33 (9:14)
2020-09-26_20h43_28

Rukometaši Poreča na najbolji su način otvorili novu sezonu Paket24 Premijer lige. Na dalekom gostovanju u Dubrovniku slavili su nad istoimenim protivnikom 33:21 (14:9) pa se kući vraćaju s punim plijenom.

Porečani su krenuli vrlo čvrsto u susret i dobro postavili obranu na Dubrovnikov napad. Domaća momčad čekala je prvi pogodak sve do pete minute utakmice kada Tomislav Radić napokon pronalazi put do gostujuće mreže. Do tog trenutka Ivan Vekić na našem golu bio je siguran, a redom su zabijali Filip Perić, Matija Rađaković, Antonio Pribanić i Arman Ikanović za 5:1 u osmoj minuti susreta.

Mali problemi krenuli su oko sredine prvog dijela kada je Poreč izgubio par lopti, suparnički vratar Marinko Ševo zaustavio napad te je Dubrovnik kontrom Lea Brnine stigao na samo gol zaostatka (6:7). Brzo su to popravili igrači Ilije Lovrinovića i u sljedećih pet minuta preko Vedrana Mataije, Perića i Pribanića pobjegli na +5 (11:6), što je bila najveća prednost do tada. Do isteka 30. minute na nije bilo prevelikih promjena, uz poneku izgubljenu loptu Poreča. Vekić je nastavio s obranama, a Luka Moslavac s dva gola zaredom postavio 14 na kontu Poreča. S tim se i otišlo u svlačionice kada je semafor pokazivao 14:9.

U nastavku utakmice Dubrovnik je pokušao bržom igrom nadoknaditi zaostatak te kazniti svaku grešku Poreča, ali naši dečki su imali spreman odgovor i na to. Golove su nastavili nizati već iskusni strijelci iz prvog poluvremena. Domaća momčad je teško pronalazila šansu za realizaciju pa je u 45. minuti bilo velikih +10 prednosti za Poreč (24:14). U zadnjih deset minuta priliku na golu dobio je i Erik Krbavčić, a priliku su dobili i ostali mlađi igrači koji su uz pomoć par iskusnijih kolega održavali stečeno vodstvo. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 33:21.

Poreč je do pobjede predvodio Filip Perić s deset pogodaka, dok su Antonio Pribanić (5/5) i Luka Moslavac postigli po njih pet. Na vratima je Ivan Vekić upisao deset obrana, a Erik Krbavčić dvije. Na suprotnoj strani Luka Bevanda zabio je pet zgoditaka, a Marino Knez i Tomislav Radić svako po tri.  Vratar Marinko Ševo zaustavio devet lopti.

RK POREČ

U drugom kolu natjecanja u Poreč stiže Spačva iz Vinkovaca.

01. kolo Paket24 Premijer lige:
RHKM Dubrovnik – RK Poreč 21:33 (9:14)

RKHM Dubrovnik
Igrači: Ševo 9 obrana, Janđel, Barišić; Knez 3, Brnin 1, Medić 2, Gabrieri, Bušlje 1, Bevanda 5, Ratkajec 1, Jelavić, Dabelić, Radić 3, Lončarica 5
Isključenja: 4 minute

RK Poreč
Igrači: Vekić 10 obrana, Krbavčić 2 obrane; Muranović 1, Nikić 2, Mataija, 2 Medved, Radunović, Perić 10, Pribanić 5, K. Moslavac, Malinarich, Lugar 2, Rađaković 2, Plovanić 1, L. Moslavac 5, Ikanović 3
Isključenja: 8 minuta