Pobjeda odbojkašica Poreča u Splitu

Vije10468-15579
12.03.2020. 01:19; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda odbojkašica Poreča u Splitu

Porečke odbojkašice uspjele su nakon drame koja je trajala 122 minute pobijediti ekipu OK Splita 3:2 (25:23; 23:25; 22:25; 26:24; 15:9).
Porečanke su započele susret sa šestorkom : Rudy Renko Ilić, Larisa Pauletić, Karla Udovičić, Marina Ćorić, Nika Levak, Broke Morgan Marie i liberom Rebacca Scoria.

Prvi set otvorile su Splićanke brzim vodstvom od 8:3, na što trener Piazzese poziva time aut, a naše cure započinju svoju igru te prvo poravnanje slijedi na 12:12, nakon toga slijedi igra poen za poen do rezultata 23:23, kada konačno naše cure odigravaju dva vezana poena nakon servisa Marine Ćorić za pobjedu u prvom setu.
Drugi set, preslika prvog s izmijenjenim ulogama, sada naše cure vode 8:4, a Splićanke se vraćaju na 13:13, ali i prelaze u vodstvo 17:13, te ga drže do 24:21, nažalost ovoga puta porečke odbojkašice dolaze do 23 poena koji je bio posljednji za njih u drugom setu, a što je Splićankama podiglo vjeru u konačnu pobjedu.
Treći set protekao je u igri poen za poen, a vodstvo su naizmjence preuzimale malo jedna malo druga ekipa, na žalost Porečanki kod rezultata 22:22, Splićanke redaju tri poena za redom i prelaze u vodstvo od 2:1 u setovima.
Četvrti set je bio odlučujući za obje ekipe, domaćim igračicama donosio je pobjedu vrijednu tri boda, a našim curama izbjegavanje utakmica play auta. Naše odbojkašice iskoristile su početak seta za sigurno vodstvo od 5:0, zatim 7:2, pa 11:6 i 15:9, 19:13,….Činilo se da su domaće igračice popustile pod imperativom pobjede, no tada slijedi već nama dobro poznati „black aut“ naših cura i Splićanke rade seriju od 8:1, te prelaze u vodstvo 21:20, a zatim i 24:22, i kad su svi pomislili da je utakmica gotova sa serijom od četiri servisa pojavila se naša Amerikanka Broke Morgan Marie i set završava pobjedom naših cura 26:24.
Peti set započeo je izjednačenom igrom do rezultata 4:4, tad naše cure preuzimaju kontrolu nad igrom prelaze u vodstvo od 10:4, uz malo opuštanja dozvoljavaju domaćim igračicama da smanje rezultat na 10:8, što je bilo sve jer tada kreće Porečka završnica do konačnih 15:9, i pobjede od 3:2.

Poreč je nastupio u sastavu: Nina Boras, Lea Banko, Rudy Renko Ilić, Rebecca Scoria, Mateja Vekić, Erika Momić, Nika Levak, Larisa Pauletić, Broke Morgan Marie, Helena Plazinić, Karla Udovičić, Taša Grozdanić, Marina Ćorić. Trener Cristian Piazzese.

Ovom pobjedom Porečke odbojkašice došle su u poziciju da same kroje svoju sudbinu, a to znači da bi u nedjelju u utakmici koja bi se trebala odigrati u Poreču protiv najlošije ekipe lige OK Olimpik morale ubilježiti pobjedu. Kako će se odigrati ova utakmica zbog novo nastale situacije u Istarskoj županiji riješit će se tijekom tjedna.