Pobjeda mladih košarkaša Poreča: KK POREČ : KK PULA 1981 39:28

29063993_1106608509477538_7596180744310615573_o
15.03.2018. 20:14; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda mladih košarkaša Poreča: KK POREČ : KK PULA 1981 39:28

Vadinjof, Fazlić, Ritoša, Jurica 7, Vučemilović – Vranjić, Miličević, Puniš 8, Matin 14, Nazić 8, Lučić 2

U nedjelju, 11.03.2018., naši su dječaci odigrali utakmicu lige dječaka KSIŽ protiv ekipe iz KK Pula 1981.
Utakmica je započela vodstvom ekipe i Pule koji su u prvih par minuta igre već zabili osam poena, što je ostavilo dojam kao da će i ova utakmica završiti pobjedom gostujuće ekipe. Međutim, nakon zatražene minute odmora naši košarkaši vratili su se u teren vidno ozbiljniji i hrabriji. U nastavku prve četvrtine košarkaši KK Poreča zabijaju seriju koševa te sustižu protivnika. U daljnjem tijeku utakmice pokazali su veliku agresivnost u obrani, iznenađujuće visoku koncentraciju u igri i timski rad što je na kraju dovelo do zaslužene pobjede!

Najvažniji trenutak ove utakmice bio je trenutak kada su naši košarkaši shvatili da oni „to mogu“!

Taj trenutak spoznaje označio je prekretnicu cijele utakmice. Svojim snažnim stavom, dodavanjima i željom za pobjedom „prestrašili“ su protivnika te ostvarili važnu pobjedu.
Iako je ova utakmica bila dobra, još uvijek postoji prostor za učenje i napredak. Treba još više poraditi na kondiciji, obrani ali i onom najvažnijem, timskom radu, jer u košarci nije važno imati nekolicinu najboljih igrača već je važno imati igrače koji međusobnim poštovanjem, pomaganjem i suradnjom čine EKIPU!??