NEWS

Plivanje: jedanaest istarskih seniorskih postolja

13.02.2007. 00:00; Učitavanja: 72; Početna / Sport / Plivanje: jedanaest istarskih seniorskih postolja

Dvije pobjede i brojna druga i treća mjesta osvojili su plivači i plivačice istarskih klubova na općem i juniorskom među regionalnom prvenstvu održanom u Rijeci.

U konkurenciji domaćeg »Prirnorja« i »Vinodola« nastupila su i četiri istarska kluba, »Poreč«, rovinjski »Delfin«, Arena« i »Pula«.

Među plivačima u seniorskoj konkurenciji jedinu pobjedu u Istru je donio Želimir Žužić (Poreč) na 1.500 metara ispred klupskog kolege Simeona Kordića, dok je Omer Gerzić (Arena) osvojio drugo i treće mjesto, a jedno treće mjesto osvojio je i mladi Stefan Koroman (Pula) koji je među juniorima osvojio jedno drugo mjesto, a u konkurenciji mlađih juniora drugo i treće mjesto.

Među plivačicama jedinu seniorsku pobjedu istarskim klubovima donijela je Julija Kordić (Poreč) na 800 metara pobijedivši ispred Mije Burić (Pula). Sara Ambruš osvojila je drugo i treće mjesto, Paula Klunić (Pula) drugo mjesto, a Katarina Turčinović (Arena) treće.

Među juniorkama najbolje su bile Paula Klunić s drugim i Maja Jukić (Delfin) s trećim mjestom, dok su među mlađim juniorkama druga mjesta osvojile Paula Klunić dva puta i Gea Janković (Arena).

Rezultati, plivači, seniori, 100 leptir: 12. Massimo Božić (Arena) 1 :04.47; 100 leđno: 2. Omer Gerzić (Arena) 1:00.74, 3. Stefan Koroman (Pula) 1 :02.86; 400 mješovito: 7. Dario Lacković (Arena) 5:17.03; štafeta 4×50 mješovito: 4. Arena (Gerzić, Vitasović, Turčinović, Ješić) 1.:57.68, 5. Arena mj. 1 :58.18; 1.500 slobodno: 1. Želimir Žužić (Poreč) 18:19.0, 2. Simeon Kordić (Poreč) 18:56.9; 100 slobodno: 3. Omer Gerzić 53.49, 6. Darko Derkuća (Arena) 55.93; 50 prsno: 6. Ivo Raunić (Arena) 31.25; 200 leđno: 4. Dean Tešić (Arena) 2:17.44, 5. Stefan Koroman 2:20.26, 7. Nico Poropat (Delfin) 2:23.55; 100 mješovito: 5. Omer Gerzić 1 :01.94.

Juniori, 100 leptir: 7. Massimo Božić, 8. Tomislav Dorčić (Poreč) 1:06.42; 100 leđno: 2. Stefan Koroman, 4. Dean Tešić (Arena) 1:03.15; 100 slobodno: 6. Manuel Ristić (Arena) 56.50; 50 prsno: 4. Ivo Raunić; 200 leđno: 4. Dean Tešić, 5. Stefan Koroman, 7. Nico Poropat; 100 mješovito: 6. Dean Tešić 1 :04.10.

Ml. juniori, 100 leptir: 3. Massimo Božić, 4. Manuel Ristić (Arena) 1:07.89; 100 leđno: 2. Stefan Koroman; 400 mješovito: 4. Dario Lacković; štafeta 4×50 mješovito: 2. Arena mj. (Lacković, Krkobabić, Božić, Ristić); 100 slobodno: 2. Manuel Ristić, 4. Nico Poropat (Delfin) 57.33; 50 prsno: 2. Nikola Krkobabić (Arena) 33.71; 200 leđno: 3.Stefan Koroman, 5. Nico Poropat; 100 mješovito: 5. Massimo Božić 1 :07.25,6. Matej Vitasović 1:08.25.

Plivačice, seniorke, 1OO leptir: 3. Katarina Turčinović (Arena) 1:11.90, 5. Sonja Slavulj (Arena) 1:14.79; 100 leđno: 2. Sara Ambruš (Arena) 1 :06.36, 6. Maja Jukić (Delfin) 1 :11.74; 400 mješovito: 4. Paula Klunić (Pula) 5:45.44, 6. Petra Tripar (Poreč) 5:51.77; štafeta 4×50 mješovito: 4. Arena (Ajduković, Beber, Slavulj, Škrinjarić) 2:13.58, 7. Pula 2:21.00; 800 slobodno: 1. Julija Kordić (Poreč) 11: 13.5, 2. Mia Burić (Pula) 11 :24.0; 100 slobodno: 3. Sara Ambruš 1:01.82; 50 prsno: 5. Tamara Beber (Arena) 37.29, 8. Katarina Turčinović 38.19; 200 leđno: 2. Paula Klunić 2:37.02, 3. Maja Jukić 2:28.03; 100 mješovito: 7. Katarina Turčinović 1 :11.71; štafeta 4×50 slobodno: 5. Arena (Ajduković, Beber, Škrinjarić, Berečić) 2:05.11. Juniorke, 100 leptir: 4. Sonja Slavulj, 5. Gea Janković (Arena) 1:16.37; 100 leđno: 4. Maja Jukić, 6. Paula Klunić (Pula) 1: 12.75; 400 mješovito: 4. Paula Klunić 5:45.44, 6. Petra Tripar; štafeta 4×50 mješovito: 3. Arena; 100 slobodno: 7. Gea Janković 1 :05.06; 50 prsno: 3. Tamara Beber, 7. Jelena Škrinjarić (Arena) 38.52; 200 leđno: 2. Paula Klunić, 3. Maja Jukić, 5. Ana Ajduković (Arena) 2:40.10;

100 mješovito: 7. Sonja Slavulj (Arena) 1: 12.80; štafeta 4×50 slobodno: 4. Arena.

Ml. juniorke, 100 leptir: 2. Gea Janković (Arena), 3. Aleana Sarilar (Delfin) 1 :16.59; 100 leđno: 3. Paula Klunić;

400 mješovito: 2. Paula Klunić; štafeta 4×50 mješovito: 4. Pula (Klunić, Valković, Miloš, Perhat); 100 slobodno: 5. Gea Janković; 50 prsno: 6. Patricija Buršić (Arena) 41.02, 7. Stefani Valković (Pula) 41.06; 200 leđno: 2. Paula Klunić;

100 mješovito: 6. Gea Janković 1 :15.14.

R.Car, Glas Istre

Print Friendly, PDF & Email
Adriatic apartmani S