Plivači KDPSR Poreč na plivačkom maratonu "HP Zagreb Open"

13.07.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Plivači KDPSR Poreč na plivačkom maratonu "HP Zagreb Open"

Uobičajeno, maraton se pliva na veslačkim stazama jezera Jarun, u dužini od 5km. Od osamdesetak natjecatelja, stazu je uspjelo isplivati u zahtijevanom vremenu od dva sata, njih 71, od kojih deset djevojaka.
Apsolutni pobjednici u muškoj i ženskoj konkurenciji su plivači iz Slovenije: Rok Kerin (59´04´´) i Nika Kozamernik (1h02´54´´).
Zanimljivo, ali i otužno, pet prvih mjesta u kategoriji muškaraca osvojili su plivači iz Slovenije, dok su u kategoriji žena Slovenke osvojile prvo i drugo mjesto. Najbolje plasirani Hrvati su Siniša Stanišić i Sanja Milojević.
KDPSR „POREČ" predstavljala su tri plivača: Mija Burić, David Bulić i Željko Sušek. Najbolji rezultat ostvarila je Mija Burić koja je u kategoriji do 14 godini osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju, i četvrto mjesto u apsolutnoj kategoriji, odnosno, ona je drugoplasirana predstavnica iz HRvatske.
David Bulić zauzeo je u muškoj konkurenciji  19. mjesto (1h20´), a Željko Sušek 45 (1h41´33´´).