Odbojkašice nastavile svoj pobjednički niz pobjedom u Splitu

20.02.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice nastavile svoj pobjednički niz pobjedom u Splitu

U utakmici 18.kola I Hrvatske odbojkaške lige-seniorke odbojkašice Poreča su u Splitu pobjedile ekipu ŽOK Split 1700 II sa 3:1, po setovima 25:19, 25:17, 20:25 i 25:15.

Protiv svojih poznanica iz Kvalifikacija prošlog proljeća Porečanke su ubilježile i drugu pobjedu u sezoni te svoj niz nepobjedivosti produžile na 15 uzastopnih pobjeda.
Još je impozantniji podatak da su na svih 9 dosadašnjih gostovanja ubilježile pobjede.

Prvi su set Porečanke riješile nakon 2. tehničkog time-outa pri kojem je vodstvo bilo 16:14.
Od početka 2.seta vodstvo od 4 poena je na strani gošći te je do kraja povećano na sigurnih 25:17. Kada se učinilo da je kraj utakmice na vidiku bude se Splićanke te vode sa uvjerljivih 8:1. Porečanke stižu na 10:11 no odličnim skok servisima domaće igračice rade seriju od 5:0 i tu prednost održavaju do kraja seta. No tu je bio i kraj nadanjima domaćina da će doživjeti više od konačnih 1:3 u setovima.

Nakon ovog kola u vodstvu je i dalje ekipa OK Marina Kaštela sa 49 bodova ispred
OK Poreč sa 48 bodova i ŽOK Osijek sa 45 bodova i utakmicom više. Slijedeće bi kolo moglo donijeti promjene na vrhu. Naime, u derbiju kola sastaju se ekipe ŽOK Osijek i OK Marina Kaštela. Porečanke u još jednom Istarskom derbiju dočekuju ekipu ŽOK Marčana.