Odbojka: Porečanke u sezonu zakoračile trokorakom

11.10.2014. 23:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Porečanke u sezonu zakoračile trokorakom
2014-10-11_23h22_41

U reprizi prošlosezonskog finala Kupa, u istarskom derbiju, odbojkašice Poreča su izborile premijernu prvenstvenu pobjedu protiv susjeda iz Rovinja. Iako su prva dva seta okončana s minimalno potrebnih +2, očekivalo se više neizvjesnosti.

Domaće su bolje otvorile utakmicu i povele sa 7:2 u prvom setu, no ubrzo su gošće stigle na 8:7, a zatim i prestigle, vodile su 9:10. Najveću prednost rovinjske odbojkašice bilježe kod 11:15. No, ne predaju se domaće i poravnavaju na 19:19, pa se u završnici, sve do 26:26, igra „poen za poen“. Tad slijede dva uspješna domaća napada i prvi set odlazi na stranu Porečanki sa 28:26.

U drugom početnih 0:2 domaće ubrzo okreću u 6:4. Neizvjesnost traje sve do 17:17, nakon čega Porečanke igraju čvršće u bloku i dolaze do teško dostižnih 23:19. Zadnji trzaj Rovinjke čine kod 24:23, no dalje od toga nisu mogle.

U trećem setu neizvjesnost je trajala do 3:3. Zadnja nada gošći bilo je 13:10, nakon čega domaće preuzimaju konce igre u svoje ruke, a njihova prednost raste iz minute u minutu. Na kraju uvjerljivih 25:18, za još uvjerljivijih 3:0 u setovima.